tragus
Akcesoria

Tragus piercing – czy jest bolesny?

Piercing od dawna jest już jednym z lepszych sposobów na wyrażenie siebie. Zarówno panie jak i panowie chętnie przekuwają poszczególne fragmenty swojego ciała i z dumą noszą połyskujące ozdoby. Coraz większą popularnością cieszy się tragus piercing. Jednak czy jest on bolesny?

Tragus – czy przekłucie jest bolesne?

tragus

Kolczyki tragus z https://crazyneedles.pl/pl/menu/tragus-200 umieszczane są w chrząstce, a dokładniej w miejscu wejścia do przewodu słuchowego. Można się łatwo domyślić, że tragus piercing wymaga niezwykłej dokładności i ostrożności, jeszcze przy samym wykonywaniu przekłucia. Z racji tego, że kolczyk wykonywany jest w dość mocno unerwionym miejscu, takie przekłucie faktycznie możne spowodować lekki ból i dyskomfort. Jednak wszystko zależy od naszego indywidualnego progu bólu. Zwykle tragus piercing jest wykonywany bez znieczulenia, a samo przekłucie trwa jedynie kilka sekund.

Czy kolczyk tragus boli podczas gojenia?

Kolczyki tragus są wyjątkowo modne i estetyczne, jednocześnie proces ich gojenia może być nieco bardziej skomplikowany. Kolczyk tragus trzeba regularnie przemywać i dezynfekować, by uniknąć jakiejkolwiek infekcji. Tragus piercing podczas gojenia może być delikatnie spuchnięty i zaczerwieniony. Ważne jest jednak to, by nie dotykać kolczyka tragus brudnymi rękami i korzystać z agresywnych środków dezynfekujących. Zwykle sam proces gojenia może zająć około 3 miesiące, a jeśli tylko odpowiednio zadbamy o przekłucie, wówczas dyskomfort i ewentualny ból powinien być jak najmniejszy. Warto więc o tym pamiętać.

Możesz również polubić…