Orientana olejek krem na rozstępy
Kosmetyki

Krem na rozstępy – co warto wiedzieć?

Rozstępy to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Aby się ich pozbyć dobrze jest sięgnąć po skuteczny krem, który wyeliminuje problem i poprawi stan skóry. Warto wiedzieć czym powinien się cechować najlepszy krem na rozstępy.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to inczje tzw. tygrysie paski na skórze. Powstają one w wyniku nadmiernego rozciągania już i tak osłabionej skóry. Najczęściej pojawiają się one w takich miejscach jak uda, biodra, brzuch, pośladki, płacy czy ramiona.

Warto zaznaczyć, że rozstępy nie są zagrożeniem dla zdrowia, a jedynie dużym problemem estetycznym. Rozstępy bardzo często dotykają kobiety po ciąży.

Jakie składniki powinien mieć dobry krem na rozstępy?

Na rynku dostępne jest bardzo dużo różnego rodzaju kremu i innych specyfików na rozstępy. Aby mieć pewność, że wybrany krem zadziałają warto upewnić się czy w swoim składzie posiada on takie składniki jak:

  • Ekstrakt z bylicy drzewka Bożego – składnik ten tonizuje skórę i ma działanie wzmacniające,
  • Dipalmitynian hydroksyproliny – ujędrnia i nawilża skórę,
  • Ekstrakt ze świecznicy groniastej – hamuje starzenie się skóry, nawilża,
  • Ruszczyk kolczasty – wzmacnia skórę, a także skutecznie poprawia stan nauczyń krwionośnych,
  • Żeń – szeń – wzmacnia skórę,
  • Ekstrakt z pazur kociego – poprawia krążenie, zwalcza wolne rodniki,
  • Proteiny jedwabiu – odmładzają, wzmacniają skórę, uelastyczniają,
  • Kofeina – wzmacnia działanie kremu na rozstępy, sprawia że jest on bardziej energetyzujący, ujędrniający,
  • Bluszcz pospolity – sprawia, że inne składniki wchłaniają się dużo lepiej.
kremy na rozstępy

Powstanie rozstępów

Warto zaznaczyć, że powstanie rozstępów można podzielić na dwie fazy. Pierwszą z nich polega na tym, że rozstępy są czerwone lub mają zabarwienie sinofioletowe. Okres ten trwał około pół roku, jest to bardzo dobry okres na rozpoczęcie intensywnego działania i regularnego stosowania wybranych kremów i innych specyfików. 

W drugiej fazie rozstępy zamieniają się na blizny. W tym czasie sam krem już nie wystarczy. Aby usunąć rozstępy może być potrzebne przeprowadzenie operacji. 

Rozstępy bardzo często pojawiają się na udach, przy czym nie ma tutaj reguły i pojawiają się one także u kobiet szczupłych. Bardzo częstym obszarem występowania rozstępów jest także brzuch. Tak jak wspomniano wcześniej pojawiają się tam głównie po ciąży. Rozstępy pojawiają się też na piersiach. Bardzo często jedną z przyczyczyn, które prowadzą do ich rozwoju są różne zaburzenia hormonalne, a także za szybki wzrost masy ciała (np. w okresie dorastania). 

Rozstępy to problemy, z którymi boryka się wiele kobiet. Jest on także przyczyną mniejszych i większych kompleksów. Warto więc sięgnąć po skuteczne kremy czy inne specyfiki, które w początkowej fazie mogą przynieść naprawdę spektakularne rezultaty. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić skład produktu, aby mieć pewność, że posiada on najcenniejsze składniki. Oczywiście, aby pozbyć się rozstępów trzeba także stosować produkt regularnie zgodnie z zaleceniami producenta.

Możesz również polubić…