szampony do włosów farbowanych
Włosy

Szampon do włosów farbowanych – dla kogo?

Posiadaczki włosów farbowanych wiedzą, że ich pasma wymagają starannie dobranej pielęgnacji, która pomaga na długo utrzymać świeży i nasycony kolor. Nie bez znaczenia jest używanie szamponów do włosów farbowanych, których zadaniem jest ochrona koloru, nadanie włosom blasku oraz nawilżenie, które jest kluczowe, by włosy były zdrowe i odżywione. 

Jakie występują szampony do włosów farbowanych?

Szeroki wybór szamponów do włosów farbowanych pozwala na dobranie odpowiedniego kosmetyku idealnego dla danego typu włosa oraz koloru. Wśród nich znajdziemy na przykład szampony do włosów blond, których działanie opiera się na neutralizacji żółtych tonów na włosach. Brunetki mogą wybierać wśród szamponów do włosów ciemnych, które zapobiegają wypłukiwaniu się pigmentów farby, będących odpowiedzialnych za trójwymiarowość koloru oraz blask włosów. Nie brakuje także farb do włosów farbowanych na bardziej intensywne i odważne kolory. Farbowanie włosów na intensywne barwy wymaga częstego odświeżania koloru, bo wraz z każdym myciem traci on swoją intensywność i nasycenie. Szampon do włosów farbowanych zapobiega szybkiemu wymywaniu się koloru, co znacząco wydłuża czas pomiędzy koloryzacjami. W dobrej jakości szamponie do włosów farbowanych powinny znaleźć się takie składniki jak:

  • kolagen,
  • oleje roślinne,
  • ekstrakty roślinne,
  • proteiny,
  • pantenol,
  • gliceryna.

Dla kogo polecane są szampony do włosów farbowanych?

Szampon do włosów farbowanych to niezbędny i podstawowy produkt pielęgnacyjny, który w swojej łazience powinny posiadać wszystkie posiadaczki farbowanych pasm. Warto go stosować, ponieważ zawarte w nim składniki aktywne i pigmenty zapobiegają wymywaniu się koloru z włosów. Oprócz tego w składzie szamponów do włosów farbowanych znajdują się substancje, które nawilżają pasma, nadają im blasku i odżywiają je. Są one niezwykle ważne w codziennej pielęgnacji włosów, ponieważ każda farba do włosów wysusza pasma, co z kolei może powodować wykruszanie włosów, pogorszenie ich kondycji oraz suchość. 

Jak działa szampon do włosów farbowanych? 

Zadaniem szamponu do włosów farbowanych jest przede wszystkim oczyszczanie skóry głowy oraz włosów z zanieczyszczeń i kurzu, oraz nadanie im świeżego zapachu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków myjących, szampony do włosów farbowanych dodatkowo pielęgnują kolor włosów, zapobiegając utracie blasku. W efekcie kolor nie płowieje, co wydłuża czas pomiędzy kolejnymi koloryzacjami. Ponadto zawarte w szamponach składniki odżywcze hamują wypadanie włosów, do którego przyczyniają się składniki obecne w farbach. Systematyczne używanie szamponów do włosów farbowanych sprawia, że włosy zyskują połysk i witalność. 

Możesz również polubić…