clickery
Akcesoria

Clickery – czym są i dlaczego warto się na nie zdecydować

W obecnych czasach coraz więcej osób sięga po różnego rodzaju biżuterię piercingową, między innymi kolczyki clickery. Tego typu ozdoby nie tylko wspaniale się prezentują, ale również są wygodne i niezwykle proste w zakładaniu. Czym cechuje się tego typu rozwiązanie i jakie są jego zalety?

Kolczyki typu clicker – co to jest?

System w tego rodzaju biżuterii piercingowej opiera się na zamykaniu oraz otwieraniu na kliknięcie (stąd też wzięła się nazwa). Aby założyć kolczyk clicker, nie jest konieczne wyciąganie jakiejś części czy rozginanie ozdoby. Wystarczy jedynie odchylić element na zawiasie, włożyć w przekłucie i zamknąć całość za pomocą kliknięcia.

Clickery dostępne są przeważnie w formie kółeczka – ze stali chirurgicznej, tytanu czy innego materiału. Mogą być noszone w różnego rodzaju przekłuciach, zarówno płatka i chrząstki ucha, jak i nosa, brwi, czy nawet warg.

Dlaczego warto nosić clickery?

clickery

Kolczyk typu clicker stanowią jedno z najwygodniejszych rozwiązań piercingowych. Jego zakładanie jest niezwykle proste, szybkie i bezpieczne, dlatego z pewnością nikt nie będzie miał z tym problemu. Tego typu biżuteria jest także wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i stworzenia jedynego w swoim rodzaju stylu – na przykład poprzez zakładanie kilku clickerów na jednym płatku ucha, czy też zastosowanie tego rozwiązania w przekłuciu nosa.

Do niewątpliwych zalet kolczyków clickerów należy również szeroki wybór tego typu produktów. Na rynku można odnaleźć biżuterię w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych, od klasycznych kółeczek po ozdoby z kryształkami, plecionkami, łańcuszkami czy innymi atrakcyjnymi aplikacjami. Spośród nich z pewnością każdy odnajdzie idealny dla siebie model.

Możesz również polubić…