Zadbane ciało

Przekłucie typu helix- świetny sposób na dodatkową ozdobę w uchu

Każda kobieta obecnie ma kolczyki w płatku ucha. Taka drobna i subtelna biżuteria od zawsze podkreślała kobiecą delikatność i subtelność. Niemniej jednak z czasem jedna lub dwie dziurki w płatku ucha stały się niewystarczające. Panie rozpoczęły więc eksperymentowanie z dodatkowymi przekłuciami, które można wykonać w obrębie ucha. Popularność tym sposobem zyskał sobie piercing helix. Na czym on polega i ile się goi?

Gdzie umieszczone są kolczyki helix?


Piercing helix to obecnie standardowy rodzaj przekłucia. Kolczyki helix wdzięcznie zdobią górną część kobiecego ucha, czyli chrząstkę. Na tym właśnie polega piercing helix. Przekłucie to nie jest absolutnie bolesne, a kolczyk w uchu helix staje się wyjątkowym podkreślenie kobiecości i subtelności. Przekłucie to wykonywane jest przy pomocy tradycyjnej igły, choć niektórzy piercerzy wykorzystują w tym celu również i pistolety. Niemniej jednak nie jest to zalecane ze względu na to, że pistolet rozrywa chrząstkę, co może utrudnić proces gojenia.

Ile goi się kolczyk helix?


Kolczyk helix, który dostajemy wraz z momentem przekłucia z pewnością na dłuższą metę nie będzie nas zachwycał. Panie więc z niecierpliwością czekają na to, by kolczyki w uchu helix wymienić na te, które podkreślą ich indywidualny styl. Jednak helix kolczyk musi się w pierwszej kolejności wygoić. Zwykle należy dać mu około miesiąca, przy czym konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Helix kolczyki goją się w dość bezproblemowy sposób, a po miesiącu, panie powinny móc je wymienić.

Możesz również polubić…