Piękne paznokcie

Paznokcie hybrydowe dla każdej kobiety

Piękne i zadbane paznokcie stanowią najlepszą wizytówkę kobiety. Rzucają się w oczy, gdy coś podajemy lub po prostu witamy się z innymi ludźmi. W dzisiejszych czasach dostęp do szerokiej oferty paznokci jest nieograniczony, więc praktycznie każda pani, która stawia na perfekcyjny wygląd może mieć paznokcie o jakich tylko zamarzy. Jak wybrać paznokcie hybrydowe, aby cieszyć się pięknym wzornictwem i trwałymi kolorami? 

Zalety paznokci hybrydowych

Współczesne paznokcie wyprzedzają o całe lata świetle sztuczne paznokcie, które jeszcze w latach 90. przyklejało się do płytki paznokcia za pomocą brzydko wyglądających klejów. Paznokcie takie, nie dość, że łatwo odpadały i to w najmniej oczekiwanym momencie, to jeszcze niszczyły niemiłosiernie delikatną płytkę paznokcia. Lakiery hybrydowe to zupełnie nowa generacja kosmetyków do paznokci. Przede wszystkim są one trwałe i odpryskują. Poza tym, nie narażają płytki paznokcia na uszkodzenia, złamania, wybrzuszenia i innego rodzaju niedogodności. Paznokcie hybrydowe trzymają się mocno, nawet jeśli wykonuje się skomplikowane prace domowe. Prezentują się też zgrabnie i efektownie. Pozwalają tworzyć bajeczne kształty i desenie. Mogą dawać efekty matowe lub błyszczące.

Jak wybrać kolor paznokci?

Kolorystyka paznokci hybrydowych jest tak zróżnicowana, że czasem naprawdę trudno się zdecydować na konkretną barwę. Można wybierać spośród funkcjonalnych wzorników, które przykłada się do dłoni, by sprawdzić czy pasują. Latem popularne są energetyczne kolory jak żółcie i pomarańcze, wystrzałowe fuksje oraz nasycone i wyraziste barwy. W sezonie zimowym raczej królują fiolety i szlachetne brązy. Czerwień jest kolorem, który sprawdza się przez cały sezon i nigdy nie wychodzi z mody. Dodatkowo można zdecydować się na brokatowe wersje paznokci, stonowane frencze lub fantazyjne paznokcie hombre. Dużą popularnością cieszy się oryginalny baby boomer. Jeśli dana kobieta ma trudność ze zdecydowaniem się na jeden kolor, może każdy paznokieć mieć wykonany w zupełnie innej barwie i wcale nie wygląda to komicznie. Zainteresowaniem cieszą się też mini rysunki tworzone ręcznie na paznokciach, np. kwiatuszki, owoce czy obrazki sezonowe.

Jak wybrać dobry lakier do paznokci?

Kupując lakiery hybrydowe, trzeba decydować się na produkty uznanych marek i renomowanych producentów. Będą one droższe, lecz zapewnią gwarancję trwałości i bezpieczeństwa. Lakiery hybrydowe sprawdza się też pod kątem kolorystyki i pigmentacji. Już po otwarciu i przemieszaniu lakieru pędzelkiem widać, czy jest on produktem o wysokiej jakości, czy nie jest przeterminowany lub nie zwietrzał za sprawą nieszczelnego zamknięcia. Wszystkie te elementy są bardzo ważne, bo od nich będzie zależała np. przyczepność lakieru na paznokciach, czyli to, jak długo lakier się utrzyma. Istotny jest też skład danego produktu. Najlepiej, gdyby były to w miarę możliwości jak najbardziej naturalne i przyjazne skórze dłoni komponenty. Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze lakieru jest łatwość aplikowania, która determinuje wygodę eksploatacji.

Możesz również polubić…