Zadbane ciało

Eyebrow – co należy wiedzieć o tej formie piercingu?

Trzeba przyznać, że kolczyki do piercingu eyebrow budzą żywe zainteresowanie. Po uszach i pępku, kolczyki umieszczane w brwiach, stanowiły nie lada ciekawostkę. Teraz już wszyscy są do nich przyzwyczajeni, ale kolejne osoby chcą zdecydować się na kolczyki eyebrow. Warto więc sprawdzić, jakie podstawowe informacje na ten temat trzeba posiadać.

Dobry piercer


Aby biżuteria do piercingu eyebrow mogła znaleźć się w odpowiednio dedykowanym miejscu, potrzebna jest osoba, jaka zajmie się wykonaniem tego typu zabiegu. Oczywiście, mowa tutaj o piercerze, którego należy sprawdzić! W szczególności, jeżeli mowa tutaj jest o osobach, jakie działają samodzielnie. Dlaczego, skoro np. cena jest bardzo kusząca? Chociażby dlatego, żeby móc zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. W końcu eyebrow piercing to ingerencja w ciało człowieka, która jest w stanie doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia człowieka, jeżeli zabieg zostanie wykonany w sposób nieprawidłowy lub też przy użyciu niesterylnych narzędzi.

Dobór odpowiedniej biżuterii


To konieczność. Po to, aby mieć pewność, że kolczyki eyebrow nie będą przemieszczać się w żadną ze stron. W szczególności, jeżeli mowa jest o okresie, kiedy świeżo wykonana rana dopiero będzie się goić. Dlatego tak ważną kwestią jest dobór odpowiedniej biżuterii, jaka zostanie umieszczona w łuku brwiowym. Warto, jeszcze przed samym przekłuciem, sprawdzić, czy kolczyk został wykonany z materiału, który nie wywoła żadnych reakcji alergicznych, które mogą m.in. doprowadzić do zakażenia.

Możesz również polubić…