Kosmetyki

Wybór tuszu do rzęs – o czym pamiętać?

Odpowiednio dopasowany tusz do rzęs to jeden z obowiązkowych elementów każdego makijażu – dobrej jakości, trwała maskara podkreśli spojrzenie, nadając mu wyjątkowej głębi i tajemniczości. 

Jak wybrać sprawdzony tusz do rzęs?

Wybór sprawdzonej i trwałej maskary może okazać się dość karkołomnym zadaniem – osoby zastanawiające się nad tym, jak wybrać tusz do rzęs powinny pamiętać o tym, że zakupiony kosmetyk musi być przede wszystkim bezpieczny. Dokładna analiza składu produktu pomoże w zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia potencjalnie groźnych alergii, mogących prowadzić do poważnych stanów zapalnych okolicy oka. Przy wyborze tuszu do damskich rzęs warto pamiętać o tym, by unikać zakupu produktów zawierających spore ilości parabenów i sztucznych składników. Dodatkowo warto zadbać również o to, by wybrany produkt zawierał wartościowe substancje odżywcze, które pomogą w nawilżeniu, odżywieniu i wzmocnieniu włosków. 

Ponadto odpowiednio dobrana maskara powinna dopasowywać się do rodzaju i grubości rzęs, umożliwiając szybkie i bezproblemowe stworzenie trwałego i naturalnie wyglądającego makijażu. Podczas poszukiwań wymarzonego tuszu warto zwrócić więc szczególną uwagę na efekt oferowany przez poszczególne kosmetyki, pamiętając o tym, że na rynku można znaleźć produkty o wielu różnorodnych właściwościach. 

Tusz do rzęs – wybór szczoteczki 

Jedną z najważniejszych kwestii podczas zakupu idealnej maskary jest odpowiednie dopasowanie szczoteczki – obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów spiralek, wśród których największą popularnością cieszą się między innymi tradycyjne nylonowe szczoteczki oraz szczoteczki wykonane z silikonu. Warto pamiętać o tym, że szczoteczki – oprócz materiału, z którego zostały wykonane – mogą różnić się między sobą także kształtem i wielkością. 

Pośród najczęściej wybieranych rozwiązań znajdują się między innymi:

prosta szczoteczka – ten typ maskary sprawdzi się w przypadku posiadaczek gęstych rzęs, którym zależy na subtelnym podkreśleniu spojrzenia. Szczoteczka tego rodzaju będzie skupiała się przede wszystkim na wydłużeniu i dokładnym rozdzieleniu włosków, 

gruba szczoteczka – gruba szczoteczka, o gęstym włosiu to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku osób o delikatnych i krótkich rzęsach. Ten rodzaj szczoteczki zapewni idealne pokrycie i pogrubienie rzęs, warto pamiętać jednak o tym, że nieumiejętne nałożenie maskary o właściwościach pogrubiających może prowadzić do nadmiernego posklejania włosków, 

szczoteczka grzebyk – ten rodzaj spiralki sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na dokładnym rozczesaniu i rozdzieleniu rzęs. Szczoteczka grzebyk polecana jest szczególnie kobietom, które skarżą się na powstawanie nieestetycznych grudek, 

szczoteczka profilowana – profilowana spiralka, o lekko zaokrąglonym kształcie stanowi idealną odpowiedź na potrzeby osób, którym zależy na widocznym podkręceniu i wydłużeniu rzęs. Zaokrąglone szczotki dedykowane są przede wszystkim posiadaczkom prostych rzęs, które marzą o efekcie mocno zaznaczonego, wyrazistego spojrzenia.

Możesz również polubić…