Piękne paznokcie

Wszystko o żelach do paznokci

Żele to produkty, które używane są do stylizacji i przedłużania paznokci. Mają także właściwości wzmacniające. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów. Wszystkie jednak muszą być utwardzane za pomocą lamp UV lub LED.

Jak wybrać żele do paznokci?

Żele do stylizacji paznokci dzielą się ze względu na technikę pracy, na konsystencję i na kolory. Ze względu na sposób pracy żele podzielić można na jedno i trójfazowe. Jednofazowy żel łączy w sobie właściwości trzech produktów, takich jak żel budujący, nabłyszczacz i bazę. Rozprowadza się go kilkakrotnie cienką warstwą, po płytce paznokciowej. Za każdym razem trzeba utwardzać je pod lampą. Żel trójfazowy przeznaczony jest do przedłużania paznokci metodą trzech kroków. Po pierwsze płytkę paznokcia smaruje się bazą, następnie żelem budującym i na koniec używa się nabłyszczacz. 

Żele do paznokci mogą się różnić między sobą także konsystencją. Od niej właśnie zależy możliwość budowania płytki. Gęste żele są idealne do przedłużania paznokci, nawet o kilka centymetrów. Jeśli chodzi o kolory to dostępne są żele białe, bezbarwne, naturalne oraz w innych kolorach i te ostatnie wykorzystywane są do zdobień.

Jak prawidłowo nakładać żel na paznokcie?

Przedłużanie paznokci za pomocą żelu zostawić należy specjalistkom. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Nałożenie żelu wymaga cierpliwości i dokładności, a także zdolności manualnych.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie paznokcia i płytki do zabiegu. Należy paznokcie dokładnie opiłować, a ich powierzchnię oszlifować polerką. Następnie trzeba przemyć go za pomocą  wacika bezpyłowego oraz nałożyć primer, albo bazę, która poprawi przyczepność żelu do płytki. Po przygotowaniu formy mocuje się ją na palcu. Można również przykleić do wolnego brzegu paznokcia przezroczysty silikonowy tips.`Następnie nakłada się albo pierwszą, cienką warstwę żelu jednofazowego albo bazę i utwardza się ją w lampie. Jeśli użyty został szablon należy go zdjąć i nałożyć, w zależności od metody, żel nabłyszczający albo ostatnią warstwę żelu jednofazowego. Po utwardzeniu paznokcie należy przemyć i ewentualnie poprawić kształt paznokcia za pomocą pilnika.

Jak ściągnąć żel do paznokci?

Kiedy już znudzą nam się paznokcie przedłużone żelem dobrze jest udać się do gabinetu kosmetycznego, aby je zdjąć. Kosmetyczki tam pracujące posiadają specjalne frezarki, które przy pomocy odpowiedniego frezu pomagają, w bezpieczny dla płytki paznokciowej sposób, pozbyć się masy żelowej. Samodzielne usuwanie żelu, w warunkach domowych, może skończyć się długotrwałym uszkodzeniem płytki paznokcia.

Jaki jest najlepszy żel do paznokci dla poczatkujących?

Dla osób, które zaczynają dopiero przedłużać paznokcie przy pomocy żelu do paznokci, idealnym rozwiązaniem będzie samopoziomujący się preparat, w postaci galaretki. Po nałożeniu jednej warstwy takiego żelu i po utwardzeniu go w lampie UV albo LED, sam wyrównuje powierzchnię paznokcia tworząc przy tym gładka tafle. Przy tym żel ten jest na tyle gładki, że nie rozlewa się na skórki.

Możesz również polubić…