Zadbane ciało

Jak poprawnie wykonać przekłucie typu tunel?

Zdobienie uszu kolczykami z pewnością ma długoletnią tradycję. Jeszcze w momencie, gdy nie było popularne klasyczne przekuwanie, panie chętnie ozdabiały swoje uszy klipsami. Niemniej jednak w obecnych czasach piercing uszu jest o wiele bardziej rozwinięta dziedziną i korzystają z niej już nie tylko kobiety, ale także i mężczyźni. W ostatnim czasie niezwykle popularne stało się tak zwane rozpychanie uszu przy pomocy kolczyków w typie plugi. Jak jednak zrobić to poprawnie?

Plug piercing- od czego zacząć?

Plug piercing to nic innego jak rozpychanie ucha. Pomocne są w tym kolczyki plugi, które zostaną dobrane w odpowiednim rozmiarze. Niemniej jednak jak ten proces powinno się rozpocząć? Przede wszystkim kolczyki plugi można włożyć wtedy, kiedy przekłucie ucha jest już w pełni wygojone. Pod żadnym pozorem nie powinno się rozciągać świeżego przebicia. Co więcej, już na samym początku warto określić docelowy rozmiar tunelu. Zwykle na sam początek poleca się wykorzystanie kolczyka typu plug do ucha w rozmiarze około 1,2 milimetra.

Odpowiednia pielęgnacja

Po wykonaniu plug piercingu trzeba również zadbać o odpowiednią pielęgnację tuneli. Plug, który znajduje się w dziurce ucha musi być za każdym razem starannie czyszczony i odkażany. Co więcej, płatek ucha musi być stale nawilżany przy pomocy wazeliny lub oliwki, gdyż przy rozciąganiu, skóra narażona jest na różne kontuzje i rozerwania jej struktury. Warto również uzbroić się w cierpliwość, gdyż rozpychanie tuneli jest procesem czasochłonnym.

Możesz również polubić…