Zadbane ciało

Rozpychacze do uszu – co warto o nich widzieć?

Kolczyki rozpychacze służą do stopniowego zwiększania rozmiaru przekłucia płatków uszu bądź chrząstki. Rozpychacze do uszu zaczynają się od 1.6 mm,a cały proces zaczyna się od stopniowego wkładania, w wygojony już po przekłuciu płatek ucha, coraz to większego rozmiaru rozpychacza. Jeżeli rozpychacze do uszu są używane prawidłowo można osiągnąć nawet dwudziestocentymetrową dziurę w płatku ucha. Miej jednak na uwadze, że chrząstka nie powinna być rozciągana do tak dużych rozmiarów jak płatek ucha.

Kolczyki rozpychacze – jak często zmieniać ich rozmiar?

Po pierwsze pamiętaj, że nie wolno rozciągać świeżego przekłucia. Już wiesz, że najlepiej na początek kupić kolczyk o średnicy 1.6 mm, następnie zwiększaj ich rozmiar o jeden milimetr na miesiąc. Pozwoli Ci to uniknąć podrażnień, kanał przekłucia będzie się spokojnie regenerował, a skóra dostosuje się do nowego rozmiaru. Ponadto rozpychając ucho takim sposobem unikniesz wszelkich powikłań. Przed zaczęciem przygody z rozpychaniem ucha powinieneś też wiedzieć, że przekraczając granicę 6-9 mm Twój płatek ucha najprawdopodobniej nie wróci już do stanu sprzed rozpychania. Zmniejszenia będzie można dokonać jedynie operacyjnie.

Umiejscowienie przekłucia, a rozpychanie ucha

Wiele osób zastanawia się czy umiejscowienie przekłucia ucha ma wpływ na rozmiar tuneli. Wszystko zależy od tego, do jakiego rozmiaru dziurki chcesz dojść. Jeżeli zamierzasz, aby Twoja dziurka miała 20 mm, przekłucie powinno być wykonane w większej odległości od owalu twarzy. Pozwoli Ci to uniknąć jakichkolwiek naderwań czy uszkodzeń skóry.

Możesz również polubić…