kosmetyki do pielęgnacji twarzy
Kosmetyki

Jak zatroszczyć się o cerę wrażliwą?

Pielęgnacja twarzy musi być przemyślana jak najstaranniej. Wyjątkowo trudne jest dobranie właściwych kosmetyków dla cery wrażliwej. Godne polecenia będą bez wątpienia łagodne mleczka myjące oraz olejki do demakijażu. Wśród kosmetyków, o których warto pomyśleć w przypadku cery wrażliwej, wymienić trzeba także krem oraz naturalną wodę kwiatową. 

Łagodne oczyszczenie jest ważne

Pielęgnacja twarzy wrażliwej jest bardzo istotna, jeżeli chce się uniknąć istotnych problemów. Mowa tu chociażby o rumieniu czy podrażnieniach. Dobrym pomysłem będzie więc zastosowanie delikatnego mleczka oczyszczającego. Warto poszukiwać w nim takich składników jak:

  • ekstrakt z rumianku
  • ekstrakt z aloesu
  • olejek różany

Istotne jest to, aby środki myjące zawarte w mleczku do oczyszczania były łagodne. Należy unikać SLSów, bo mogą one doprowadzić do podrażnienia cery i zwiększenia jej reaktywności. 

Jakiego kremu użyć?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy (zobacz więcej tutaj), które warto mieć to także kremy. W przypadku cery wrażliwej, najlepiej zdecydować się na dwa kremy: na dzień oraz na noc. Powinny znajdować się w nim składniki o działaniu nawilżającym, kojącym i przeciwzapalnym. Kosmetyki do twarzy, które warto zakupić to także hydrolaty. Doskonale zastąpią one toniki. Warto zainwestować przede wszystkim w hydrolat z róży damasceńskiej, który wspaniale ukoi wrażliwą cerę. Można także postawić na hydrolat z kocanki włoskiej, który najlepiej byłoby zastosować o poranku. Zarówno kremy, jak i hydrolaty należy stosować na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Ważna jest także systematyczność. Efekty powinny pojawić się po kilku tygodniach. 

Możesz również polubić…