Zadbane ciało

SEPTUM PIERCING – CZYM JEST I CZY JEGO WYKONANIE BOLI?

Septum piercing polega na przekłuciu przegrody nosowej i umiejscowieniu w niej kolczyka, najczęściej w kształcie banana lub podkowy. Kolczyki septum stały się bardzo modne ostatnimi czasy, a ich popularność wciąż rośnie.

Aby przekłucie zostało wykonane w sposób prawidłowy i nie niosło ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji, należy wybrać się do profesjonalnego piercera i absolutnie nie podejmować prób wykonanie tego rodzaju zabiegu własnoręcznie w domu.

PIERCING SEPTUM – JAK SIĘ GO WYKONUJE?

Miejscem przekłucia, wbrew powszechnemu aczkolwiek błędnemu przekonaniu, nie jest chrząstka. Septum umiejscawia się jak najbliżej czubka nosa, w tzw. sweet pote. Obszar ten jest wyczuwalny po lekkim naciągnięciu przegrody nosowej. Oczywiście, może to wyglądać odrobinę inaczej u każdej osoby ze względu na różnice w budowie anatomicznej.

KOLCZYKI SEPTUM – RODZAJE

Tego typu kolczyk może przybrać formę podkowy lub banana. Pierwsza z nich jest polecana do założenia w momencie przekłuwania, gdyż jest o wiele bardziej stabilna. Banan natomiast może się przesuwać i przez to powodować podrażnienia. Jest on jednak mniej widoczny. Osoby zainteresowane zapraszam do sklepu: https://crazyneedles.pl/kategoria/septum.

PIELĘGNACJA

Po wykonaniu każdego typu piercingu powinniśmy zadbać o szczególną pielęgnację przekłutego miejsca, by nie doprowadzić do zakażenia. Prawidłowy proces gojenia kolczyka septum trwa około 8 tygodni.

Możesz również polubić…