Kosmetyki

Jak dobrać najlepszy podkład?

Dla wielu kobiet podkład do twarzy to najważniejszy kosmetyk, sięgają po niego nawet wtedy, gdy nie stosują innych produktów do makijażu, a powodem tego oczywiście jest kiepski stan cery. Choć jednak takich kosmetyków na rynku jest wiele, w dodatku w przeróżnych formach, nie zawsze udaje się dobrze go dobrać – w taki sposób, by zaspokajał wszystkie potrzeby. Jak to zmienić?

Dla potrzeb skóry

Najlepszy podkład to taki, który spełnia wszelkie oczekiwania, co oczywiście nie jest łatwe. Kluczowe jednak jest to, by w podstawowy sposób dopasować go do typu i potrzeb skóry, inaczej bowiem może prawdziwie szkodzić – podrażniać delikatną cerę (na przykład naczynkową), wysuszać suchą bądź wzmagać przetłuszczanie i tak już tłustej.

Dlatego, wybierając podkład, trzeba wpierw dobrze określić typ i potrzeby swojej skóry.

Ważna jakość

Kiepski podkład nie tylko może wysuszać bądź przetłuszczać skórę czy też podrażniać ją, ale też nie spełni dobrze swej roli w zakresie krycia i będzie się ścierał.

Pozostawianie śladów na ubraniu czy na telefonie jest niezwykle uciążliwe, na pewno więc nie warto kupować podkładów najtańszych. Mogą one też mieć kiepskie składniki, wobec czego będą skórze bardziej szkodzić, na przykład powodując wysyp niedoskonałości, niż ją upiększać.

Poza tym, chcąc wybrać dobry podkład matujący czy idealnie kryjący, na pewno trzeba szukać go na wyższej półce – najtańsze produkty nie są w stanie zapewnić oczekiwanego efektu.

Jednocześnie nie oznacza to, że trzeba wybierać najdroższe kosmetyki.

Możesz również polubić…