Piękne paznokcie

Trwałe paznokcie hybrydowe w domu – kilka zasad

Paznokcie hybrydowe wykonane w profesjonalny sposób utrzymują się na płytce nawet do 21 dni. Idąc do salonu kosmetycznego możemy liczyć na właśnie takie efekty – piękne i trwałe paznokcie. Robienie paznokci hybrydowych jest jednak coraz popularniejsze również w domu. Jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy – rzeczywiście możemy taką stylizację zrobić sobie same.

Trening czyni mistrza

Pierwsza hybryda, którą wykuje się samodzielnie nie jest zazwyczaj najpiękniejsza i najtrwalsza. Nie można się jednak szybko poddawać. To oczywiste, że gdy robimy coś pierwszy raz to może nie wyjść tak pięknie, jakbyśmy tego oczekiwały. Pamiętajmy, że kosmetyczki są po wielu szkoleniach i mają ogromną wprawę w robieniu takich paznokci. Jeśli mam jednak trochę cierpliwości i motywacji to z pewnością w domu również uda nam się osiągnąć pożądane efekty.

Hybryda krok po kroku – spraw by była ładna i trwała

Wykonanie trwałych hybryd rozpoczyna się od profesjonalnego przygotowania paznokcia. Paznokcie muszą zostać idealnie zmatowione i odtłuszczone. Jeśli ten element nie będzie wykonany poprawnie, to lakier nie przyjmie się w odpowiedni sposób. By usunąć skórki warto je najpierw zmiękczyć – wtedy czynność ta będzie o wiele prostsza. Gdy płytka paznokcie jest już przygotowana można skupić się na nakładaniu poszczególnych preparatów i lakieru. Najpierw paznokcie muszą zostać dokładnie pomalowane bazą. Najczęstszych błędem na tym etapie stylizacji jest zalewanie skórek. Czynność malowania wymaga skupienia i ogromnej precyzji. Jak zrobić hybrydy, by były trwałe? Nie spieszyć się podczas ich wykonywania. Szczególnie jeśli jeszcze nie jesteśmy w tym wprawione, należy wykonywać stylizację bardzo powoli i dokładnie – w przeciwnym razie lakier szybko odpadnie i stylizację trzeba będzie wykonywać od nowa.

Możesz również polubić…