Kosmetyki

Kosmetyki do makijażu, które warto mieć

Wiele z kosmetyków stosowanych do makijażu można nazwać niezbędnymi – nie mogą obyć się bez nich nawet te panie, które wcale nie malują się dużo i nie zawsze wykonują pełny makijaż. Produkty te to między innymi podkład, tusz do rzęs, a także puder, zwykle też pomadka, szminka czy błyszczyk. Jednak wyróżnić można też wiele produktów, które wprawdzie nie są niezbędne, jednak, unikając ich, wiele się traci. Warto w nie zainwestować, szczególnie że w większości przypadków są bardzo wydajne, więc wystarczają na długo. W dodatku pozwalają uzyskać spektakularny efekt niewielkim wysiłkiem. Jednym z takich preparatów jest baza pod makijaż, warto więc przekonać się do jej stosowania.

Jakie są zalety bazy pod makijaż?

Wiele pań nie widzi zasadności stosowania takiego kosmetyku, ale tak naprawdę przydaje się on zawsze, zwłaszcza że najlepsze produkty tego rodzaju, jak choćby baza pod makijaż Loreal, dają wiele efektów jednocześnie. Nieraz też uważa się, że stosowanie takiego kosmetyku wymaga wiele czasu. Jest jednak przeciwnie – zastosowanie go trwa zaledwie chwilę, zaś znacząco ułatwia wykonywanie makijażu. Dzięki bazie podkład rozprowadza się znacznie łatwiej. Docenią to zwłaszcza panie, które używają kosmetyków o gęstej, tępej konsystencji, czyli przede wszystkim podkładów mocno maskujących. Dzięki bazie też można podkład rozprowadzić bardziej równomiernie, a jednocześnie zajmie to mniej czasu. Poza tym bazy pod makijaż wygładzają, tuszując nierówności oraz zmniejszając widoczność zmarszczek. Istotnie też przedłużają trwałość makijażu.

Rozświetlacz

Zdecydowanie warto sięgać też po taki kosmetyk, niezależnie, czy chodzi o podkład lub puder rozświetlający, czy też typowy rozświetlacz – w pudrze, płynie czy sztyfcie. Jeśli przy tym nauczy się stosować taki kosmetyk odpowiednio, efekt może być naprawdę – dosłownie! – olśniewający.

Możesz również polubić…