Włosy

Co warto wiedzieć o rozjaśniaczach do włosów?

Rozjaśniacze do włosów znane występowały już kilkadziesiąt lat temu, gdy zainteresowani chcieli szybko i sprawnie stworzyć ciekawą fryzurę na swojej głowie. Obecnie, wiele osób również po nie sięga, by zmienić kolor nawet o kilka tonów. Niektóre produkty mimo świetnego efektu nie zawsze dobrze działają na strukturę włosa. Co więc warto wiedzieć o tym preparacie i jak powinno się go prawidłowo używać?

Rozjaśniacz do włosów – kiedy po niego sięgają klienci?

Gdy chce się odmienić swój wygląd w warunkach domowych, posiada się trudne do zafarbowania włosy (lub były one wcześniej farbowane) dobrze jest użyć rozjaśniacza do włosów, który sprawi, że kolejna farba lepiej będzie się trzymać na danych pasmach a kolor będzie znacznie wyrazistszy i konkretny. Po rozświetlacz sięgają także osoby z włosami w kolorze ciemnego blondu ze względu na chęć rozjaśnienia ich w delikatnym stopniu.

Jak go stosować?

Bardzo ważne jest, by każdy kto się zabiera za takie „zadanie” w swoim domu, dobrze się do tego przygotował. Uważne zapoznanie się z ulotką oraz postępowanie tak jak zalecił producent to absolutnie obowiązek, by uzyskać pożądany efekt. Dobrze jest także przeprowadzić próbę uczuleniową najpierw na danym fragmencie włosów. To ważne, gdyż raz na kilka osób okazuje się, że pojawia się alergia np. na dany składnik rozjaśniacza. Jeżeli wszystko przebiega prawidłowo – trzeba teraz dostosować czas rozjaśniania do efektu, który chce się uzyskać. Jak zapewnia producent, preparat ten może nawet zmienić kolor o 7 tonów.

Jak wynika z powyższego, rozjaśniacz do włosów to, z którym trzeba dobrze się zapoznać. Nie każdy bowiem może go stosować i nie każdy będzie dobrze się czuł po jego użyciu. Wielu ekspertów poleca jednak, by taki zabieg w razie czego wykonywać po okiem fachowca. Profesjonalny fryzjer bowiem zawsze zaradzi, gdyby kolor nie wyszedł jednak taki, jaki wymarzył sobie jego twórca.

Możesz również polubić…