Oczy – dlaczego tak ważna jest ich ochrona

oczy-fot.kobieta.onet.pl

Oczy są pierwszą rzeczą, którą widzimy, gdy patrzymy na drugą osobę. Jakiekolwiek zmarszczki, obrzęk lub widoczne zmęczenie wpływa na całokształt naszego wyglądu. Dbanie o oczy musi odbywać się przy pomocy specjalnych produktów, które są do tego przeznaczone chociażby z powodu wysokiego pH w okolicy oka.

Obszar oczu jest również bardziej podatny na zmarszczki ze względu na zwiększoną mobilność mięśni i ma większą potrzebę nawilżenia. Skóra jest cieńsza i sprawia, że obszar staje się bardziej delikatny.
Obszar wokół oczu ma mniej gruczołów łojowych i do czyszczenia tego obszaru lepiej jest unikać produktów, które usuwają nadmiar sebum.

Unikaj używania mydła w pobliżu oczu, chyba że jest to wskazane na opakowaniu.

Dla najbardziej wrażliwych oczu lub dla kobiet, które korzystają z soczewek kontaktowych, lepiej jest stosować kremy lżejsze i bez zapachu. Zastosuj krem ​​pod oczy przed nałożeniem kremu na noc. Delikatnymi okrągłymi ruchami od wewnątrz na zewnątrz.

Aby skutecznie zakryć ciemne koła, lepiej jest użyć kremowej formuły korektora z uwzględnieniem odcienia skóry. Należy unikać stosowania wysoce kryjących konsystencji, ponieważ mogą mieszać się ze zmarszczkami mimicznymi i uczynić je bardziej widoczne, co sprawi, że okolica oczu będzie bardziej zmęczona.

 

Jeśli Twoje cienie pod oczami są bardzo intensywne i ciemne, należy skorzystać z dwóch korektorów. Korektor w odcieniu Twojej skóry przykryje cienie, trochę lżejszy korektor umieść pod samym okiem. Dzięki temu kolor nie zmieni się w szary.

Jeśli chcesz zakryć delikatne cienie pod oczami, należy zastosować korektor dokładnie na całym obszarze, który wymaga pokrycia. Ciemne cienie tworzą się od wewnętrznego kącika dolnej powieki i dokładnie w tym miejscu należy zastosować korektor.

Witaminy i minerały na wzrok

Do witamin na oczy należą przede wszystkim:

Witamina A – neutralizuje wolne rodniki w tkankach, w których jest małe stężenie tlenu – w ten sposób uzupełnia działanie witaminy E, reagując z wolnymi rodnikami przy dużych stężeniach tlenu w tkankach.

 

Witamina E – jest najsilniejszym witaminowym przeciwutleniaczem. Skutecznie zapobiega utlenianiu witaminy A, neutralizuje wolne rodniki i hamuje tworzenie się toksycznych substancji

 

Witamina C – wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, zmniejszając ich przepuszczalność, poprawia odżywianie soczewek oraz reguluje proces wytwarzania płynu łzowego.

 

Cynk – największe jego stężenie w oku znajduje się w siatkówce. Dzięki niemu oko szybko przyzwyczaja się do ciemności.

 

Selen – chroni komórki przed stresem oksydacyjnym i pomaga pozbywać się z organizmu wolnych rodników.

 

Miedź – działa przeciwutleniająco, jest składnikiem wielu enzymów o działaniu antyoksydacyjnym

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Porady

Wybierz produkt do pielęgnacji oczu w zależności od potrzeb i wieku. Zastosuj prawidłową pielęgnację oczu, aby uzyskać oczekiwany efekt. Nigdy nie nakładaj kremu oczu na górną powiekę. Prawidłowe zastosowanie rozpoczyna się od zewnętrznego kącika dolnej powieki. Podczas aplikacji kremu należy zostawić odległość 2 cm od oka. Stosuj lekkie okrężne ruchy wzdłuż kości z dołu – do góry. Jeśli masz ciemne cienie możesz użyć lekkiego rozjaśniacza, zaczynając od wewnętrznego kącika oczu w kierunku skroni.

Upewnij się, że nosisz dobre okulary ochronne, aby chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.