Suche i zniszczone włosy? 6 błędów, które możesz popełniać

0003FZEINYVJ0GB5-C122-F4

Masz suche i zniszczone włosy ale nadal nie wiesz czego im brakuje. Przecież używasz tylu fantastycznych kosmetyków. Dbanie o włosy możesz traktować bardzo poważnie. Większość kobiet skupia się na tym, aby systematycznie nakładać na włosy maski, odżywki i olejki. Niestety mimo wszystkich starań możesz mieć problem z przesuszonymi końcówkami, plączącymi się włosami i fryzurą bez objętości. Problemem nie są jednak nasze włosy. Nie możemy ich winić, skoro popełniamy codziennie te same błędy. Jakie?

 

Nie możesz się zamartwiać. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że podcinanie końcówek jest niezmiernie ważne dla włosów. Kiedy skupiamy się na tym, żeby nasze włosy były coraz dłuższe obawiamy się każdej wizyty u fryzjera. To jest bardzo poważny błąd!

 

Zwróć uwagę, jakie błędy możesz popełniać:

 

  1. Twoje włosy mają kontakt ze zbyt wysoką temperature

Wiele dziewczyn przykłada suszarkę bezpośrednio do włosów, ponieważ uważają, że jest to sposób na szybszy proces suszenia. Połączenie z metalową szczotką, która nagrzewa się i ciągnie włosy, sprawia jeszcze więcej szkód. Podobna sytuacja z kręceniem i prostowaniem włosów. Podobny efekt osiągniesz przy niższej temperaturze, tylko zostaw sobie więcej wolnego czasu na zabawę z włosami.

 

  1. Używasz tej samej suszarki od “wieków”

Używanie starej suszarki, która jest pozbawiona nowych technologii jest bardzo poważnym błędem. Na rynku znajdziesz niezliczoną ilość profesjonalnych suszarek do włosów, które zostały wykonane w różnych technologiach.

Nie mamy na myśli kupowania co rusz nowego sprzętu i ślepego podążania za modą, jednak bardzo często przez lata zapominamy chociaż o czyszczeniu naszego urządzenia. Niewłaściwie traktowana suszarka spala nasze włosy.

 

  1. Brak ochrony przed słońcem

Podobnie jak skóra, nasze włosy są podatne na promienie UV. Ciągłe narażenie ich na słońce uszkadza ich strukturę i wysusza. Poszukaj produktów z wbudowaną ochroną przed promieniowaniem UV lub zastosuj specjalistyczne kremy ​​do włosów od swojego fryzjera. Pamiętaj, że włosy należy chronić przez cały rok, niezależnie od aury za oknem. 4.     Spróbuj uzyskać podobne efekty bez lokówki i prostownicy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile możesz osiągnąć specjalnymi trickami fryzjerskimi. Daj odpocząć swoim włosom i zamiast je kręcić lokówką, zepnij spinkami na noc. Rano obudzisz się z pięknymi falami. W wolne dni zrezygnuj częściowo z suszenia włosów.  5.     Używasz produktów, które niszczą Twoje włosy. Wiele kosmetyków zawiera w sobie alkohol. Rzadko kiedy czytamy etykiety produktów. W szamponach na przykład wykorzystywane są siarczany, które wzmagają tworzenie się piany. Wybieraj produkty „wolne od siarczanów”. Warto nakładać na włosy olej jojoba lub olej kokosowy. Odpowiednio zadbają o nawilżenie twoich włosów.  6.     Fryzura niezmienna. Może to brzmieć zabawnie, ale rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że noszenie ciągle tej samej fryzury bardzo osłabia nasze włosy. Pozwól swoim włosom układać się w różnych pozycjach i nie ograniczaj się.

 

źródło grafiki: kobieta.interia.pl
Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.