Skóra tłusta – czego należy przestrzegać?

z10920660IE,naczynka

Większość kobiet spędza z rana od 15 do 60 minut przed lustrem i pracuje nad doskonałym kształtem kreski i konturowaniem swojej twarzy.

Niestety zdarzają się również dni, w których odrobina korektora sprawi, że na swojej twarzy czujesz niewygodną maskę.

Niezależnie od Twojego nastroju najważniejsze jest, aby makijaż długo się trzymał, co niestety w przypadku tłustej skóry może być sporym problemem. Pora roku również sprzyja świeceniu się twarzy.

Przedstawiamy 5 sposobów, które pomogą Ci uniknąć makijażowego faux-pas.

 

  1. Jaka jest Twoja cera?

Najważniejsze jest ustalenie, czy Twoja skóra faktycznie jest tłusta. Bardzo często osoby ze skórą mieszaną popełniają błąd i klasyfikują siebie samych. Prowadzi to do złej pielęgnacji – kosmetyki dla skóry tłustej są przede wszystkim o wiele silniejsze i mogą wyrządzić wiele szkód.

Jeśli nie jesteś pewien/na jaką masz cerę musisz wiedzieć, że cera tłusta oznacza zgrubiały naskórek o szarawym kolorze i grubej warstwie tłustego łoju na powierzchni.

 

  1. Skóra tłusta – odpowiednie kosmetyki

Pamiętaj, że jeśli używasz niewłaściwych kosmetyków, to tracisz swój czas i pieniądze. Zarówno kosmetyki do makijażu jak i pielęgnacji skóry, muszą być dobrane do Ciebie samej. W przypadku skóry tłustej zapomnij o kosmetykach rozświetlających, które uwydatniają „świecenie się”.

 

  1. Skóra tłusta – NIE dla oleistych konsystencji

Unikaj kremowych i oleistych konsystencji, które osadzają się w porach i mogą ważyć się na skórze tłustej. Zdecyduj się na podkład i bronzer w kamieniu i pamiętaj o poprawkach w ciągu dnia. Już w porze obiadu możesz niestety nieestetycznie się świecić.

  1. Skóra tłusta – rozpraszaj światło!

Zarówno w kosmetykach do pielęgnacji jak i do makijażu – wybierz produkty rozpraszające światło. Niestety złote lub srebrne drobinki przyciągają promienie światła i skóra (nawet jeśli jest matowa) sprawia wrażenie rozświetlonej. Wygląda to dobrze niestety jedynie w przypadku matowej cery. Zacznij na samym początku – od bazy oraz podkładu. Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie może być podkład

 

SMASHBOX

Podklad do twarzy studio Skin 15 Hour Wear Hydrating Foundation

 5499777_cwaQ

lub baza pod makijaż

Lancome La Base Pro

096018124968_LABASEPRO_2014_1000x1000

 

 

  1. Skóra tłusta – nie rozstawaj się z pudrem

Nic tak nie zmatowi Twojej skóry jak idealny puder matujący. Dla osób, które zmagają się ze skórą tłustą, dobrym wyborem będzie puder sypki. Wtłaczaj puder w swoją twarz, tak aby przesłonił otwarte pory – jeśli masz skórę tłustą, na pewno wiesz o czym mówimy. Daj sobie chwilę, aby skóra odpoczęła i „polubiła” się z warstwą pudru. Po ok 30 minutach koloryt skóry wyrówna się, dzięki czemu po południu będziesz zwolniona z ciągłych poprawek – i przede wszystkim, Twoja skóra nie będzie się świecić!

 

źródło grafiki – gazeta.pl
Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.