Czy kosmetyki naturalne są faktycznie lepsze?

PantherMedia A10423997

Kosmetyki naturalne oraz środki do pielęgnacji twarzy i ciała z naturalnymi składnikami są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na ograniczeniu chemii codziennie dostarczanej do naszego organizmu. Niestety bardzo często są również o wiele droższe niż ich sztuczne odpowiedniki. Czy warto przepłacać?

Nie jesteśmy w stanie całkowicie zakryć uszkodzeń naszej skóry, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Każdy z nas chce mieć gładką i świetlistą skórę twarzy – bardzo często kosztem wydania większej sumy pieniędzy na kosmetyki. Słowo „organiczne” zachęca masę osób do zakupu produktu.

Czy każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, co to słowo oznacza?

Najważniejsze jest to, aby dostarczyć skórze składników, których faktycznie potrzebuje. Miłośnicy kosmetyków ekologicznych, sięgają po produkty, które są najbardziej zbliżone do tych w 100 proc. naturalnych.

 

Kosmetyki naturalne – czy warto postawić na naturalność?

Sam/sama zdecyduj co jest dla ciebie ważne. Chcesz, aby Twoja skóra była odżywiona, a krem nie zawierał drażniących substancji. Liczy się dla ciebie środowisko i fakt w jakich warunkach powstawał dany kosmetyk. Opakowanie produktu, które jest bezpieczne dla naszej planety, jest chętniej wybierane przez konsumentów, dla których liczy się matka natura.

 

– Zamiast specjalistycznych kosmetyków można smarować skórę sokiem z aloesu wyciśniętym z prawdziwego listka aloesu.

– Kaktus jest bogatym źródłem pektyn, żywicy i flawonolidów, które są pomocne m.in. przy egzemach i wysypkach skórnych.

– Natura ma dla nas algi i rośliny morskie, które dostarczają niezbędnych mikroelementów i substancji odżywczych.

– Kojące działanie ma także wyciąg z herbaty. Zarówno zielonej, jak i czerwonej herbaty afrykańskiej.

– Miód Manuka można stosować jako maski na twarz lub punktowo na zmiany skórne.

– Skrzyp polny, który wzmacnia włosy oraz skórę i paznokcie podobnie jak pokrzywa – bogate źródło łatwo przyswajalnego żelaza.

Źródło: poradnikzdrowie.pl

 

Nie decyduj się jednak na produkty, których nie znasz. Producenci bardzo często zachęcają konsumentów „naturalnymi” składnikami, które nie zawsze okażą się bezpiecznie dla Twojej skóry. Jeśli zmagasz się z problematyczną cerą, masz pewność, że naturalne składniki nie podrażnią Twojej twarzy. Niestety nie zawsze oznacza to, że przyniosą oczekiwane efekty w walce z wyżej wspomnianymi problemami.

Ważne jest to, abyśmy poznali rodzaj naszej skóry. Z tą wiedzą będziemy mogli dobrać odpowiednie kosmetyki i nie zawsze muszą to być te droższe produkty. Podobnie jak z ceną – nie zawsze naturalne kosmetyki przyniosą oczekiwane rezultaty.

Przykładem są produkty zawierające w sobie płatki owsiane. W naturalny sposób nawilżają skórę ciała, co nie oznacza, że inne kremy nawilżające nie przyniosą podobnych efektów.

Wiele naturalnych składników trzeba wcześniej wypróbować, aby wykluczyć ich szkodliwe działanie i ewentualne skutki alergiczne.

Przy każdym produkcie może wystąpić reakcja alergiczna. Bez względu na to, czy składniki są uzyskane naturalnie, czy chemicznie.

Produkty ekologiczne na pewno będą bardzo zachęcające dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają dbanie o środowisko i chcą za wszelką cenę uniknąć stosowania chemii na swojej skórze.

 

Ważne, aby zdecydować się na produkty, które przyniosą oczekiwane rezultaty i pomogą Twojej skórze. Nigdy nie zapominaj o zapoznaniu się ze składnikami kosmetyków, których używasz i właściwym stosowaniu.

 

źródło grafiki: pielegnacjawlosow.pl
Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.