Opalanie natryskowe – 10 faktów na temat opalania natryskowego

411128_1350418128696_n

Czy znasz opalanie natryskowe? Od dziecka uczono nas, że filtr przeciwsłoneczny jest dla naszej skóry niezbędny. Wiele się słyszy o szkodliwości działania promieni UV. Każda ciemniejsza plama na naszej skórze, to efekt niezabezpieczenia się przed słońcem.

Warto zdecydować się na opalanie natryskowe, które nie tylko jest szybkie, ale i bezpieczne dla naszego ciała!

 

  1. Przed zabiegiem wykonaj peeling

Złuszczenie martwego naskórka jest bardzo istotne (o ile nie chcecie mieć nierównomiernej opalenizny). Złuszczasz stary, nieżywy już naskórek.

 

  1. Nie gol się 12 godzin przed zabiegiem.

Może się wydawać, że golenie jest niezbędne przed opalaniem natryskowym. Nic bardziej mylnego. Skóra nie może być podrażniona i zaczerwieniona. Substancje zawarte w opalaniu natryskowym wchodzą w reakcję z wrażliwymi komórkami skóry, co może prowadzić do uczucia dyskomfortu.

  1. Przed opalaniem zrezygnuj z kosmetyków z alkoholem

Alkohol jest składnikiem wielu kosmetyków i nałożony na naszą skórę, może wpłynąć na jej zachowanie. W dodatku alkohol rozrzedza komórki naszej skóry i kolor nie będzie równomierny.

 

  1. Wentylacja!

Salon w którym wykonywany jest zabieg musi mieć odpowiednią wentylację. Zazwyczaj nie bierzemy tego pod uwagę przy wyborze salonu. Środek opalający nie jest zdrowy dla naszych płuc dlatego niezbędna jest stała wymiana powietrza.

Jak sprawdzić czy salon ma prawidłowy przepływ powietrza? Zwróć uwagę na sprzęt, który Cię otacza. O ile nie ma na nim śladu płynu opalającego – oznacza to, że jest stale wietrzony. Zabrudzenia świadczą niestety o braku świeżego powietrza.

 

  1. Opalenizna natryskowa nie chroni skóry przed słońcem

Jest to niezmiernie ważna informacja. Niestety wiele osób zapomina o ochronie przeciwsłonecznej i wychodzi z założenia, że opalona natryskowo skóra już jest odporna na słońce. W żadnym wypadku nie rezygnuj z olejków i kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.

 

  1. Zrezygnuj z kąpieli w basenie

Chlor niestety wpłynie negatywnie na Twoją opaleniznę, ponieważ działa jak wybielacz i szybko pozbawi cię brązowego odcienia. Po zabiegu opalania natryskowego zrezygnuj z kąpieli w basenie.

 

  1. Balsam – tak! Masło do ciała – nie!

Utrzymanie nawilżonej skóry jest bardzo ważne po opalaniu natryskowym. Używaj jedynie lekkiej formuły balsamów i unikaj tych tłustych. Tłuste substancje niestety przyczynią się do zniszczenia opalenizny.

 

  1. Nie sugeruj się drugą osobą

Z opalenizną (podobnie jak w innych przypadkach) nie wolno sugerować się innymi. U każdej osoby opalenizna nie tylko wygląda inaczej ale również dłużej lub krócej się utrzymuje. Jest to uwarunkowane wiekiem, kondycją skóry oraz rodzajem kosmetyków, których się używa.

 

  1. Nigdy nie wykonuj zabiegu dwukrotnie w krótkim odstępie czasowym

Ważne jest, aby przed kolejnym zabiegiem stara opalenizna całkowicie zniknęła. Nałożenie „nowej” warstwy na „starą” skutkuje powstaniem nieestetycznych plam i przebarwień.

 

  1. Jak usunąć opaleniznę?

Jeśli nie jesteś zadowolona z efektu – nic straconego. Przygotuj gorącą kąpiel i wlej do wody trochę płynu pod prysznic. Poleż w wannie ok 30 minut i wykonaj peeling skóry. Opalenizna zjedzie z Twojego ciała i nie pozostawi po sobie śladu!

 

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.