Leczenie trądziku – specjalne porady dla nastolatków

pryszcze-583x300

Leczenie trądziku staje się wyzwaniem dla coraz większego grona osób. Odnalezienie skutecznego sposobu w walce z trądzikiem jest szczególnie ważne dla osób, które zmagają się z problemem swojej skóry. Powszechnie uważa się, że walka z trądzikiem dotyczy jedynie nastolatków – nic bardziej mylnego. Wiele dorosłych osób musi pogodzić się z faktem, że ich skóra daleka jest od ideału. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstawania niedoskonałości.  Na każdy z nich należy inaczej reagować. Ważne jest odnalezienie złotego środka. Dziś skupimy się na nastolatkach.

 

Leczenie trądziku – Ważne informacje na temat naszej skóry

 

Przed znalezieniem odpowiedniej metody w walce z trądzikiem, musimy poznać różne rodzaje trądziku, który występuje u nastolatków.

Prosaki – wykwit z charakterystyczną białą końcówką. Powstaje gdy pora skórna jest całkowicie zablokowana przez nadmiar sebum (łojotokowej wydzieliny skórnej), martwych komórek oraz złuszczonej skóry.

 

Zaskórniki – tworzą się, gdy pora jest tylko częściowo zablokowana pozwalając aby część sebum i martywch komórek wychodziła na powierzchnię. Charakterystyczna czarna końcówka nie jest jak powszechnie się sądzi oznaką zanieczyszczenia i brudu. W procesie utleniania tworzy się barwnik melaninowy, który tworzy specyficzne ciemne zabarwienie. Zaskórnik jest trudny do usunięcia,a jego niekompletne oczyszczenie powoduje  nawracanie.

 

Grudki – są to bardzo tkliwe, zaognione, czerwone zmiany bez charakterystycznego łebka. Próba wyciśnięcia zmian grudkowatych na własną rękę może powodować trwałe blizny!

 

Krosty – wykwit jest zaczerwieniony, a w jego środku pojawia się biała bądź żółta wydzielina. Krosty przybierają różne wielkości i mogą pojawiać się na całym ciele. Nim je wyciśniesz: upewnij się, że robisz to we właściwy sposób, bądź poradź się specjalisty

Źródło: www.tradzik.pl

 

Leczenie trądziku – Jak poradzić sobie z młodzieńczym trądzikiem

 

Każdy z nastolatków spotkał się z powyższym rodzajem trądziku. Ważne jest odpowiednie zdiagnozowanie zmian skórnych i terapia, która okaże się skuteczna. Musimy pamiętać o tym, że jest to najbardziej powszechny problem u nastolatków i nie może on wpływać na naszą pewność siebie.

 

Nasza skóra wytwarza sebum, które reguluje poziom nawilżenia. U nastolatków burza hormonów powoduje zbyt dużą produkcję sebum. Przez mieszki włosowe dociera w głąb skóry, co z kolei (w połączeniu z bakteriami) prowadzi do powstawania zapchanych porów i krostek.

 

Leczenie trądziku – porady

 

Najskuteczniejsze metody zwalczania trądziku, to zabiegi odblokowujące pory, eliminujące bakterie oraz utrzymujące prawidłową produkcję łoju.

Najważniejsze jest utrzymanie codziennego rytuału, który będzie polegał na pielęgnacji skóry środkami organicznymi, polecanymi przez dermatologów.

 

Poza najnowszymi technologami w walce z trądzikiem, należy pamiętać o kilku istotnych faktach:

W ramach dobrej pielęgnacji skóry, złuszczanie jest bardzo ważne. Dzięki niemu nadmierna ilość oleju i martwe komórki skóry zostaną usunięte. Należy wybierać delikatne środki złuszczające, które nie podrażnią naszej skóry.

Jednym z błędów, które popełniają nastoletnie osoby, jest wyciskanie i duszenie trądziku. Prowadzi to do zakażenia i rozprzestrzenienia się krost.

Nastoletnie dziewczyny muszą unikać kosmetyków na bazie oleju. Prowadzi to do zapychania porów i podrażnień.

 

Skóra w okresie dojrzewania nie musi być problemem

Odpowiednia diagnoza pomoże ci wybrać najskuteczniejszą metodę w walce z problemem skóry. Właściwa pielęgnacja prowadzi do całkowitego uporania się trądzikiem. Poza codzienną pielęgnacją, warto sięgnąć po specjalistyczne maści, które odpowiednio dobierze lekarz dermatolog lub kosmetyczka.

Poza pielęgnacją, warto pamiętać o odpowiedniej diecie. Picie dużej ilości wody, ruch i sen pomogą Ci w walce z trądzikiem.

 

źródło grafiki: http://psychosomatyka.pl/
Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.