Prawidłowe oczyszczanie twarzy – jaki kosmetyk wybrać?

Na-czym-polega-dwuetapowe-oczyszczanie-twarzy

Prawidłowe oczyszczanie twarzy jest czynnością niezmiernie ważną w codziennej higienie. Niestety coraz mniej uwagi przykładamy to tego, czy na pewno jest odpowiednia dla naszej skóry. Wydaje się być czymś prostym – z reguły niestety nie jest.

Oczyszczanie skóry usuwa wszystkie bakterie i zarazki, które w ciągu dnia nagromadziły się na naszej skórze, zmywa makijaż, przygotowuje skórę do dalszej kuracji kremami i odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu wilgoci i składników odżywczych skóry.

Jakie rodzaje oczyszczania oferują nam marki kosmetyczne? Który sposób wybrać?

Półki sklepowe uginają się pod produktami, które obiecują nam różny oczekiwany efekt. Od naturalnych środków oczyszczających, dostosowanych do różnych rodzajów skóry, po substancje zawierające czyste oleje roślinne.

 

Prawidłowe oczyszczanie – Mleczko do demakijażu

Kremowe mleczko do twarzy jest jednym z najpopularniejszych sposobów oczyszczania twarzy. Skutecznie usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Nie zasycha, pozostawia skórę delikatną, nawilżoną i miękką. Dzięki delikatnej formule oczyszcza i pielęgnuje. Nadaje się do każdego rodzaju skóru.

 

Prawidłowe oczyszczanie – Zbalansowany żel myjący 

Delikatny środek do mycia twarzy oczyszcza, tonizuje, pobudza i odświeża skórę. Dzięki delikatnej formule jest idealny dla osób młodszych, zmagających się z mieszanym/tłustym rodzajem skóry.

 

Prawidłowe oczyszczanie – Balsam oczyszczający

Mieszanka bogatych olejów roślinnych, które nie tylko nawilżają skórę, ale również wzbogacają o potrzebne witaminy z naturalnych składników. Kosmetyki na bazie roślinnej są często hipoalergiczne i doskonałe dla osób z cerą problematyczną. Naturalne kosmetyki ekologiczne opracowano w celu stymulacji procesów ochronnych zachodzących w skórze. Efektem rewitalizującego działania produktów jest jędrna i elastyczna skóra.

 

Prawidłowe oczyszczanie – Twarz dojrzała

Kosmetyki oczyszczające, przeznaczone do skóry dojrzałej mają za zadanie rozjaśnić ją, usunąć zanieczyszczenia i zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Enzymy owocowe zawarte w nich zapewniają, że skóra jest gładsza i odżywiona.

 

Prawidłowe oczyszczanie – Delikatny zabieg pielęgnujący

Bardzo delikatny olejek oczyszczający łagodzi i chroni osłabioną barierę naszej skóry. Dokładnie usuwa makijaż i zanieczyszczenia, aby skóra czuła się odciążona i świeża. Przeznaczone są do każdego rodzaju skóry – szczególnie podrażnionej.

 

Prawidłowe oczyszczanie – Skóra problematyczna

Należy uważać na wszystkie kosmetyki na bazie oleju. Stosowanie ich podrażni naszą skórę, pobudzi łuszczenie się, tym samym wzmoże produkcję sebum, suchość i podrażnienie.  Czyste oleje roślinne wspomagają i regulują wytwarzanie łoju w naszej skórze, stąd są doskonałe dla skóry tłustej.

 

Czy tonik jest niezbędny przy oczyszczaniu?

Teoretycznie każda kobieta, po zmyciu makijażu powyższymi kosmetykami, powinna przemyć twarz tonikiem. W codziennej higienie bardzo często o nim zapominamy, dlaczego? Ponieważ nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest tonizacja.

Tonik stanowi bardzo ważny element w pielęgnacji naszej twarzy i nie wolno z niego rezygnować. Jego głównym zadaniem jest oczyszczenie naszej skóry, nawilżenie jej i odżywienie. Dzięki niemu  przywrócimy skórze odpowiedni poziom pH, dzięki któremu skóra nie będzie wysuszona i podrażniona.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.