Wrastające włoski – jak temu zaradzić

Beautiful portrait of a young woman's legs with flowers in hand

Wrastające włoski nie tylko wyglądają nieestetycznie ale mogą powodować nieprzyjemny ból oraz infekcje. Co zrobić aby zapobiec wrastaniu włosów?

 

Wszystkiemu winne jest rogowacenie mieszków włosa. Przyczynia się to do zakażenia i bolesnego wrastania włosa.

Wrastaniu włosów często towarzyszy również wysypka. U kobiet najczęściej w okolicach bikini, na nogach, po pachami – u mężczyzn na twarzy i szyi. Dokładnie tam, gdzie często się depilujemy.

 

Jak zapobiegać wrastaniu włosków?

Najważniejsza jest szybka reakcja i odwiedzenie lekarza rodzinnego lub dermatologa. Nie warto samemu usuwać włosków, ponieważ możemy zanieczyścić ranę, która po zagojeniu zostawi bliznę.

Musimy również nastawić się na kurację antybiotykową. Oczywiście nie jest obowiązkiem i nie każdy lekarz się na nią zdecyduje.

Osobom, które zmagają się z tym problemem, pomoże laserowa depilacja. Nie jest to rozwiązanie, dzięki któremu na zawsze pozbędziemy się problemu ale zapewni nam uczucie komfortu na dłużej.

 

Jak się golić aby uniknąć wrastania włosów?

Jednym z najlepszych sposobów jest nie golenie się. Oczywiście o ile mężczyzna może pozwolić sobie na bujną brodę, kobieta raczej z depilacji nie zrezygnuje.

– Pomyśl o kremie depilacyjnym lub depilacji woskiem. Jest mniej ingerencyjna niż depilacja maszynką.

– Depilację przeprowadzaj po ciepłej kąpieli.

– Zawsze używaj kremów i olejków do golenia.

– Kieruj maszynkę „z włosem” – nigdy pod włos!

– Unikaj zbyt częstego golenia

Podrażniona skóra po goleniu

Chociaż golenie się jest niedrogim i szybkim zabiegiem, usuwanie włosów może dać również niepożądane efekty. Podrażnienie skóry następuje krótko po depilacji i objawia się zaczerwienioną skórą oraz wysypką.

Dyskomfort potęguje uczucie pieczenia, swędzenie i obrzęk. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety narażeni są na podrażnienie skóry. Powodem bardzo często jest szybkie i niedokładne golenie się, stara maszynka z tępym ostrzem lub golenie się na sucho.

W momencie, gdy Twoja skóra jest wrażliwa, przykładaj szczególną uwagę do tego, jakich kremów używasz przed i po depilacji.

 

źródło grafiki: kobieta.dlastudenta.pl
Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.