Ochrona skóry przed słońcem – 5 kroków

slonce-plaza-woda-jak-dbac-o-dobre-nawilzenie-skory-w-lecie_578ce4c0

Ochrona skóry przed słońcem jest niezwykle ważna przy obecnej porze roku. Pielęgnacja skóry, to przede wszystkim nawyki, które odmienią Twoją skórę. Czego należy przestrzegać, aby Twoja skóra nie była sucha, spierzchnięta i narażona na działanie rakotwórcze?

Twoja skóra odgrywa istotną rolę w ochronie Twojego ciała, dlatego ważne jest podjęcie kroków w celu pielęgnacji. Dbanie o skórę wcale nie musi być czasochłonne i drogie, bardzo szybko może się stać nawykiem, jak na przykład mycie zębów.

Wystarczy przestrzegać kilku rzeczy, aby Twoja skóra była młoda, sprężysta i przede wszystkim zdrowa.

Nigdy nie jest za późno, aby zabrać się za pielęgnację. Nie może być to również jednorazowe. Pamiętajcie, że pewne rzeczy rozwijają się na naszym ciele latami i potrzeba czasu, aby w odpowiedni sposób temu zaradzić.

Przedstawiamy 5 wskazówek, które ci w tym pomogą:

Ochrona skóry przed słońcem- ogranicz do minimum przebywanie na słońcu lub zainwestuj w dobry krem z filtrem.

Słońce wytwarza promienie UV, które na naszym ciele powodują zmiany nowotworowe, pieprzyki, odbarwienia, zmarszczki i przyczyniają się do starzenia skóry.

Używanie kremów z filtrem (szczególnie przy obecnej pogodzie) pomoże ci w utrzymaniu skóry zdrowej.

  • Używaj kremu regularnie, za każdym razem, gdy wychodzisz na dwór lub wiesz, że będziesz przebywać na słońcu przez dłuższy czas.
  • Nie zapominaj czapki lub kapelusza. Oczywiście może nam się to kojarzyć z dzieciństwem i ciągłym marudzeniem naszej mamy ale ona wiedziała, co jest dla nas najlepsze. Chrońcie głowę i kark. W upalne dni zdecydujcie się na zwiewną sukienkę z długim rękawem. Uchroni Was ona od słońca.
  • Podczas najsilniejszego słońca zostań w domu.
  • Będąc na plaży nie rezygnuj z filtra siedząc pod parasolem. Wiele osób o tym zapomina i wychodzi z założenia, że będąc w cieniu nie są narażeni na promienie UV. Kiedyś jednak trzeba z cienia wyjść i wtedy może pojawić się problem.

Podobnie jak słońce, działa solarium. Tam również nasze ciało narażone jest na szkodliwe promienie.

Ochrona skóry przed słońcem – nawadniaj się

Picie odpowiedniej ilości wody jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania i poprawienia stanu zdrowia, a w słoneczne dni, zapobiega odwodnieniu.

Zaczynaj dzień od filiżanki zielonej herbaty.

Oprócz picia wystarczającej ilości płynów, utrzymywanie wilgotności skóry jest niezbędne do jej ochrony.Na suchej skórze tworzą się szczeliny w barierach skórnych, które pozwalają na wejście bakterii i grzybów.

  • Używaj kremu nawilżającego lub balsamu do skóry. Poszukaj środków nawilżających z kwasem hialuronowym, ceramidami lub olejem kokosowym. Balsam zawsze nakładaj na skórę wilgotną.
  • Podczas upalnych dni bierz ciepły, a nie gorący prysznic. Powinien trwać średnio 10 minut.
  • Kup do domu nawilżacz powietrza i włączaj go na noc.

Ochrona skóry przed słońcem – obserwuj swoją skórę

Na bieżąco sprawdzaj jej stan, żeby używać odpowiednich kremów i balsamów. Przy każdej nowej zmianie skontaktuj się z dermatologiem, aby wykluczyć ryzyko nowotworów.

Nasza skóra może być w tym okresie bardziej podrażniona i zaczerwieniona. Nie zapominaj, że musi ci starczyć na całe życie i odpowiednio o nią dbaj.

 

źródło obrazka: www.cosmopolitan.pl
Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.