Czy odpowiednio dbasz o swoje ciało? Jaki jest Twój typ skóry?

636115006788116616900669563_Skin-Care

Jak często zastanawiasz się jaki jest Twój typ skóry? Czy wybór kremu faktycznie jest prosty?

W drogeriach dostępna jest cała gama produktów do pielęgnacji twarzy ale który wybrać? Czy masz skórę tłustą, suchą, może mieszaną? Zrozumienie różnic pomiędzy nimi, pozwoli ci odpowiednio zadbać o Twoją twarz i ciało.

Rozróżniamy 5 typów skóry – tłustą, suchą, mieszaną, normalną i wrażliwą. Ważną rolę w budowie skóry odgrywa genetyka, wiek oraz nawyki. Skóra normalna, odpowiednio nawilżona, pozbawiona przebarwień oraz wyprysków jest głównym celem każdej kobiety. Pierwszym krokiem w walce o piękną skórę jest ograniczenie słońca. Każdego dnia Twoją skórę powinien chronić filtr – przynajmniej 30 SPF. Mocno nasłoneczniona skóra przebarwia się oraz szybciej starzeje.

 

Jaki jest Twój typ skóry? – SKÓRA TŁUSTA

Pielęgnacja Twojego ciała jest tak samo ważna, jak pielęgnacja twarzy. Skóra tłusta jest efektem zbierania się sebum. Niektóre osoby zmagają się z tłustą cerą zaraz po umyciu jej tonikiem lub żelem. Osoby te powinny szczególnie zadbać o higienę skóry i myć ją od 3 do 4 razy w ciągu dnia. Problemy te mogą być zarówno dziedziczne jak i spowodowane dojrzewaniem i hormonami, które buzują w naszym organizmie.

 

Przetłuszczające się miejsca na twarzy, to tak zwana strefa T. Gruczoły łojowe wzmagają natłuszczanie się skóry na brodzie, nosie i czole. Osoby zmagające się z tłustą skórą twarzy z reguły nie potrzebują nawilżenia, jednak konieczna jest ochrona przed słońcem.

 

 

Jaki jest Twój typ skóry? – SKÓRA SUCHA

 

Skóra sucha cierpi głównie z powodu braku odpowiedniego nawilżenia. Nawet niewielka ilość łoju może blokować naturalną barierę skóry i blokować przy tym poziom wilgotności. Osoby odczuwają ciągłe podrażnienie skóry oraz napięcie. Bardzo często przesuszona skóra może zmieniać się w otwarte rany nazywane egzemą. W trosce o pielęgnację Twojej twarzy, użyj delikatnego, mydlanego środka oczyszczającego przy codziennej pielęgnacji. Codziennie przed snem nakładaj krem nawilżający, który przez całą noc będzie działał kojąco.

 

Jaki jest Twój typ skóry? – SKÓRA MIESZANA

Jest połączeniem skóry suchej i tłustej. Nie zawsze można przewidzieć jak zachowa się taki typ skóry w trakcie używania kosmetyków. Wbrew pozorom, typ ten jest najbardziej problematyczny i ciężki do pielęgnacji. Możemy zauważyć przetłuszczającą się strefę T ale przesuszone policzki. Skóra mieszana bardzo często ma uwarunkowania genetyczne. Również w okresie dojrzewania osoby zmagają się z tym problemem, ponieważ nasze gruczoły łojowe produkują o wiele więcej łoju. W tej sytuacji musimy skupić się na różnych produktach, które również w różny sposób zadziałają na naszą skórę i partię twarzy. Na środkową twarz nałóż silnie oczyszczający produkt. Musisz oczyścić i zmatowić strefę T. Pamiętaj, aby w ten sam sposób nie traktować policzków i miejsc przesuszonych. W tym wypadku użyj delikatnego żelu myjącego i nie zapomnij o kremie nawilżającym.

 

Jeżeli nie jesteś pewna/pewien, z jakim typem skóry musisz się zmierzyć, zdecyduj się na wizytę u dermatologa. Odpowiednio doradzi Ci w tej kwestii i upewnisz się, że prawidłowo dbasz o swoje ciało.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.