Własnoręczny manicure – kroki, których nie możesz pominąć

8918872031262

Własnoręczny manicure nie jest dla ciebie czymś nowym? Jak często malujesz sama paznokcie? Czy należysz do maniaczek, które uwielbiają otaczać się kolorowymi lakierami, malować mini wzorki na każdym palcu i być na bieżąco z trendami, które ówcześnie panują?

 

Jeśli tak, to ten poradnik będzie dla ciebie raczej wspomnieniem początków. W końcu każdy z nas kiedyś zaczynał. Jeśli nie – poznaj najczęściej popełniane błędy w malowaniu paznokci. Strzeż się przed nimi i zostań mistrzynią domowego manicure!

 

  1. Tłusta płytka paznokcia

Nasze paznokcie wytwarzają naturalnie tłustą powłokę. Jest to bariera ochronna przez zanieczyszczeniem płytki. Bardzo istotne jest odtłuszczenie paznokci przed nałożeniem bazy lub pierwszej warstwy lakieru. Pominięcie tego kroku, może skutkować rozwarstwianiem się lakieru. Najpierw dokładnie umyj ręce, a następnie przetrzyj płytkę zmywaczem do paznokci lub specjalnym odtłuszczaczem.

 

  1. Piłowanie paznokcia

Nic nie jest tak ważne, jak odpowiedni kształt paznokci. Jedne kobiety urodziły się z naturalnie pięknym kształtem, inne muszą go samodzielnie nadać. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pilniczków.

 

Pilnik gruboziarnisty – gradacja: 80-100, zachowuje się jak papier ścierny, służy do zdejmowania tipsów i innych materiałów z paznokcia. Należy mieć doświadczenie i wprawę, bo sobie nie zaszkodzić w trakcie ich używania.

 

Pilnik średnioziarnisty – gradacja: 100-180, do podstawowego piłowania paznokcia, dostępny w każdej drogerii, jest to pilnik klasyczny. Nadaje się również do pracy modelującej na akrylach i żelach.

 

Pilnik drobnoziarnisty – 240-500, nadaje się do wygładzania naturalnej płytki paznokcia oraz ostatecznej obróbki żeli, akryli.

 

Polerka – 500-1500, wyrównuje powierzchnię, matowi, ale i nadaje blask płytce, w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć. Często występuje w postaci 3/4-fazowych pilniczków, które posiadają różną gradację, co pozwala nam zeszlifować i nabłyszczyć płytkę.

Źródło: www.neonail.pl

 

  1. Skórki to Twój wróg

Zaniedbane skórki wokół Twoich paznokci mają ogromny wpływ na wygląd dłoni. Potrafią zepsuć nawet najlepiej wykonany manicure, dlatego zadbaj o nie odpowiednio wcześniej. Użyj specjalnych płynów zmiękczających skórki i delikatnie je wytnij, lub odsuń. Nawilżaj je codziennie kremem i dbaj równocześnie o skórę Twoich dłoni.

 

  1. Polerowanie

Wypoleruj swoje paznokcie. Wcześniej wspominaliśmy już o różnych rodzajach pilniczków. Jednym z nich jest polerka. Użyj dwufazowego pilnika, który najpierw zmatowi płytkę, a następnie nada jej blasku.

 

  1. Twoje paznokcie potrzebują solidnej bazy

Paznokcie są prawie gotowe, aby nałożyć na nie ulubiony kolor lakieru. Musimy je tylko odpowiednio dostosować i zabezpieczyć. Podobnie jak z drewnem, aby płytka paznokcia nie niszczyła się, nie żółkła i była bardziej wytrzymała. Z odpowiednią bazą Twój lakier dłużej będzie się trzymał i dłużej cieszył oko.

 

  1. Czas na lakier

Nakładając lakier nie możesz się spieszyć. Tyle czasu poświeciłaś na przygotowanie paznokcia, że pośpiech jest zbędny. Pokryj kolorem dokładnie całą płytkę. Nałóż drugą warstwę dopiero, gdy pierwsza wyschnie. Cierpliwości J

 

  1. Top potrzebny jak baza

Utrwal wszystko bezbarwnym lakierem. Twoje paznokcie będą się dzięki niemu błyszczeć, a lakier nie będzie się nieestetycznie kruszyć. Uważaj, ponieważ top potrafi być złudny. Fakt, że jest bezbarwny, nie oznacza, że można go nakładać niestarannie. Nie zalewaj nim nigdy skórek, ponieważ zapowietrzy się i szybciej zejdzie z paznokcia.

 

Twój manicure jest gotowy! Brawo, dałaś radę :)

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.