Epilacja Laserowa – przygotuj się na lato!

depilacja-laserowa

Kochani, chcecie mieć problem wyrastających włosków z głowy? 🙂 Nadszedł okres na epilację laserową, więc specjalnie dla Was stworzyłam ten post, aby każdy przed jak i po zabiegu wiedział o laserze jak najwięcej 🙂

Pracuję laserem LightSheer DESIRE™. Zasada jego działania polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła. Przenikająca do 2 mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka.

Light Sheer Desire jest naprawdę wspaniałym urządzeniem, po którym efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Przeczytaj, by odpowiednio przygotować się do zabiegu:

 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 • Skóra nie może być sucha, podrażniona. Przed zabiegiem wypij 2 litry wody mineralnej.
 • Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić wyłącznie maszynką.
 • Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 • Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 • Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4-6 tygodni.


Po wykonanym zabiegu również należy trzymać się tych zasad:

 • Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
 • Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni.
 • Po zabiegu na twarz nie wolno stosować podkładów, ponieważ może to przyczyniać się do powstawania podrażnień.
 • Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg oraz okolic bikini należy założyć lekkie, zwiewne ubranie. Nie należy ubierać obcisłych lub nieprzepuszczających powietrza spodni.
 • Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
 • myć delikatnym żelem lub tonikiem albo mleczkiem, najlepiej czystą wodą,
 1. nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),
 2. stosować zasypkę, krem lub maść Alantan albo Bepanthen czy Dermopanthen,
 3. delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 4. preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.


Dlaczego pojedynczy zabieg depilacji laserowej nie wystarczy, by całkowicie pozbyć się owłosienia? 

Jest to uwarunkowane trzema fazami wzrostu włosa. Są to: anagen, katagen, telogen. Najskuteczniejsze efekty daje zabieg przeprowadzony w fazie anagenu.
Anagen, jest to pierwsza faza, gdzie cebulka jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość. Katagen to faza zwana przejściową. Włos uwalniany jest z brodawki, następnie przesuwa się ku górze. Zatrzymane są wszystkie procesy rozrodcze zachodzące we włosach. Telogen jest trzecią fazą, gdy włos martwieje i następnie wypada. W tej fazie depilacja laserowa jest ona mało skuteczna. Najlepsze efekty uzyskuje się przy ciemnej barwie włosa, ale przy jasnej skórze oraz po serii 3-4 zabiegów, wykonanych odpowiednio dobranymi parametrami.

Szczerze polecam tę metodę usuwania włosków. Efekt miesiąc po 1 zabiegu: EFEKT – LASER

Autor: Milena Gajcy

Kosmetolog i założyciel marki Uwolnij Piękno – uwolnijpiekno.pl

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.