Trendy w makijażu na wiosnę 2017

Ttendy w makijażu wiosna 2017

Wiosna tuż tuż. Czas poznać trendy, które będą obowiązywały w makijażu w nadchodzącym sezonie. Jest ich naprawdę sporo, a poniżej znajdziesz te najciekawsze – odważne, wyraziste i potrafiące dopasować się do różnych typów urody.

Pomarańczowe i błękitne akcenty

Pomarańczowy i błękitny to dwa odcienie, których nie może zabraknąć w Twoim wiosennym makijażu. Bardzo dobrze sprawdzą się jako odcienie dominujące lub po prostu jako ciekawy akcent. Pomarańczowy idealnie będzie prezentował się na ustach, podczas gdy błękitny świetnie podkreśli Twoje spojrzenie. Nie jest to jednak regułą – z tymi dwoma odcieniami możesz dowolnie eksperymentować. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, abyś nieco bardziej zaszalała i zdecydowała się, na przykład, na błękitne usta i pomarańczowe powieki. Co więcej, właśnie takie połączenie widzimy wśród trendów wiosennych na wybiegach.

Rozmazana kreska

Jeszcze nie tak dawno temu wśród trendów w makijażu rządziły kreski cienkie, wyraziste i bardzo precyzyjne. Wiosną 2017 roku stawiamy na coś zupełnie innego, a mianowicie na kreski grubsze, mniej dokładne i koniecznie rozmazane. Trudno będzie Ci wykonać je eyelinerem, dlatego też najbardziej do tego polecamy miękkie kredki lub nawet cienie do powiek. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym sezonie królują wyraziste kolory, nie musisz ograniczać się wyłącznie do tradycyjnej kreski czarnej czy szarej. Możesz pokusić się nawet o pomarańczową lub błękitną, świetnie łącząc ze sobą w ten sposób dwa największe aktualnie trendy.

Delikatny makijaż na co dzień

Jeśli zależy Ci na delikatnym makijażu na co dzień, ten trend na wiosnę 2017 na pewno idealnie sprawdzi się w Twoim przypadku. Nie ma tu żadnych wyrazistych kolorów czy wyraźnie podkreślonych oczu. Stawiamy na naturalność i klasykę. Najważniejszą rolę w najmodniejszym delikatnym makijażu odgrywają starannie podkreślone rzęsy, delikatnie zaznaczone różem policzki, błyszczyk na ustach i koniecznie rozświetlacz. Z takim makijażem Twoja twarz nawet po całym dniu będzie wyglądać promieniście.

Złoto na powiekach i ustach

Jeśli zależy Ci na jednym wyrazistym akcencie we wiosennym makijażu, koniecznie podkreśl na ciepły akcent w postaci złotych powiek i ust. Złote cienie do powiek to świetne rozwiązanie zarówno na dzień, jak i wieczór – potrafią dopasować się do każdej stylizacji, dodając Ci jednocześnie niepowtarzalnego uroku. Jeśli jednak uważasz, że to za dużo dla Ciebie, być może spodoba Ci się uzupełnienie makijażu w postaci delikatnie muśniętych złotem ust. W drogeriach pojawia się coraz więcej pomadek i błyszczyków ze złotymi akcentami, które powinnaś wypróbować. Nie możesz ich znaleźć? Nic straconego! Po prostu nałóż na błyszczyk lub pomadkę na ustach niewielką ilość złotego cienia do powiek lub rozświetlacza – czarujący efekt gwarantowany!

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.