Manicure tradycyjny, czyli zadbane paznokcie na długo

Manicure tradycyjny

Manicure tradycyjny to jeden z podstawowych zabiegów wykonywanych przez salony kosmetyczne. Najprościej mówiąc, polega na pielęgnacji dłoni. Pozostawia je nawilżone, odżywione i w zdecydowanie lepszym stanie. Przyjrzyjmy się, jak dokładnie przebiega i jak długo potrafią utrzymać się jego efekty.

Manicure tradycyjny w salonie kosmetycznym – przygotowania

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w pielęgnacji paznokci, zdecydowanie lepiej będzie, jeśli przynajmniej na początku wybierzesz się do salonu kosmetycznego. Profesjonalna kosmetyczka dokładnie pokaże ci, co robić krok po kroku, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Do wykonania manicure kosmetycznego potrzebnych jest kilka specjalistycznych przyborów, takich jak cążki, pilniki i małe frezarki, dzięki którym można nadać paznokciom odpowiedni kształt i długość. Oczywiście nie obędzie się też bez środków do dezynfekcji płytki paznokcia i skórek, peelingu do dłoni, kremu odżywczego, odżywki i olejku oraz innych podobnych kosmetyków.

Manicure tradycyjny krok po kroku

Przed przystąpieniem do wykonywania manicure tradycyjnego kosmetyczka dezynfekuje dłonie i przygotowuje je do zabiegu poprzez oczyszczenie płytki paznokcia. Jeśli trzeba, zmywa lakier i koniecznie poleruje płytkę paznokcia, aby była gładka i równa.

Następnie czas na pielęgnację okolic przy płytce paznokci. Kosmetyczka zabierze się za złuszczanie naskórka, jednak rzadko kiedy zastosuje w tym celu silnie działające kosmetyki pielęgnacyjne. W większości salonów kosmetycznych nacisk stawiany jest na używanie raczej bardziej delikatnych środków.

Kolejny krok to skrócenie paznokci i opiłowanie ich, aby nadać im idealny kształt. Wykorzystuje się do tego małe cążki specjalnie dobrany pilniczek.

Gdy paznokcie będą już doskonale przygotowane, można zacząć wykonywać właściwy manicure tradycyjny. Należy włożyć dłonie do ciepłej kąpieli na bazie olejków i innych kosmetyków, aby ich skóra stała się bardziej miękka i aby usuwanie skórek za pomocą patyczka było zdecydowanie łatwiejsze.

Po usunięciu skórek kosmetyczka wykonuje peeling dłoni i paznokci, aby stały się one jeszcze gładsze i bardziej zadbane. Dobrze wykonany peeling umożliwia także lepsze wchłanianie się kremów o właściwościach odżywczych i nawilżających, a wsmarowywanie ich w dłonie oraz paznokcie to ostatni krok wykonywania manicure tradycyjnego.

Jak często wykonywać manicure tradycyjny?

Nie ma jednej ścisłej reguły, która mówiłaby o tym, jak często decydować się na manicure tradycyjny. Bardzo dużo w tym przypadku zależy od indywidualnego charakteru naszych dłoni oraz tego, jak intensywnie wykonujemy codzienne czynności, na przykład zmywanie czy pranie ręczne.
Najczęściej klientki salonów kosmetycznych wybierają się na manicure tradycyjny co mniej więcej dwa tygodnie. W ten sposób nieustannie mogą cieszyć się gładkimi i błyszczącymi paznokciami oraz bardzo dobrze zadbaną skórą dookoła nich.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.