Stylista fryzur – zawód dla kreatywnych

stylista fryzur

Stylista fryzur to zawód dość nowy, który jednak z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Jakie obowiązki należą do stylisty fryzur? Czym powinien charakteryzować się dobry stylista i na jakie zarobki może liczyć? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Stylista fryzur jako kreator wizerunku

Jeśli marzy Ci się zmiana swojej fryzury lub nawet całego wizerunku, stylista fryzur będzie osobą, która na pewno przyjdzie Ci z pomocą. Dobry stylista to przede wszystkim taki, który dokładnie przeanalizuje Twoje potrzeby, marzenia i pomysły, a następnie doradzi Ci wybór konkretnej fryzury, opierając się także na takich czynnikach, jak chociażby kształt Twojej twarzy, kolor i długość włosów, czy charakter.

Z usług, które oferuje stylista fryzur, warto skorzystać wtedy, kiedy poszukuje się rozwiązań niekonwencjonalnych oraz gdy w grę wchodzi naprawdę duża zmiana. Nikt przecież nie lubi aż tak bardzo ryzykować, żeby decydować się na bardzo widoczne zmiany wyglądu bez wcześniejszego dokładnego przeanalizowania konsekwencji.

Kreatywność jako podstawowa cecha stylisty fryzur

Stylista fryzur powinien przede wszystkim zadbać o zadowolenie swoich klientów. Często okazuje się, że szukają oni rozwiązań niekonwencjonalnych i bardzo oryginalnych. Dlatego też stylista zawsze powinien wykazywać się kreatywnością, przedstawiając zainteresowanym osobom kilka ciekawych propozycji do wyboru, które jednocześnie są dobrze dopasowane do nich pod każdym względem. Czasami pomysły, które wydają się niezbyt trafione, w rzeczywistości spotykają się z największym uznaniem.

Osoby wykonujące zawód stylisty powinny również na bieżąco śledzić trendy w modzie i szczególnie we fryzjerstwie. Tylko w ten sposób będą mogły zaproponować metamorfozę, która wpisywałaby się w obecną modę. Najświeższe trendy stanowią ogromne źródło informacji, co na pewno spodoba się wielu klientom.

Ile zarabia stylista fryzur?

Jak pisaliśmy we wstępie, stylista fryzur to zawód dość młody, który zaczął pojawiać się we fryzjerstwie zaledwie kilkanaście lat temu. Osoby, które decydują się na jego wykonywanie, muszą w większości sytuacji nastawić się na nieregularne zarobki, które zależą od liczby klientów w danym miesiącu. Czasami ich zarobki mogą wynosić zaledwie kilkaset złotych, a czasami łatwo będzie im zarobić kilka tysięcy.

Salony fryzjerskie bardzo rzadko zatrudniają stylistów fryzur. Najczęściej w doborze fryzury klientom pomagają po prostu fryzjerzy. Stylista fryzur w większości przypadków otwiera własną działalność i samodzielnie stara się pomóc zainteresowanym osobom, w możliwie jak najbardziej profesjonalny sposób doradzając im wybór konkretnej fryzury.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.