Zabieg parafinowy na dłonie

zabieg parafinowy na dłonie

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z suchymi dłońmi, popękanym naskórkiem na rękach, będzie zabieg parafinowy na dłonie. Chłodne zimowe dni niestety źle wpływają na dłonie, szczególnie jeśli zdarza nam się zapominać o rękawiczkach. Służy on też osobom, które borykają się z problemem wiecznie zimnych rąk. Parafina zawiera specjalne substancje o właściwościach natłuszczających, i chociaż sama w sobie nie nawilża, to tworzy warstwę ochronną, która zamyka wilgoć w skórze. Zaletą parafiny jest długie utrzymywanie ciepła, w wyniku czego pory się otwierają, krążenie usprawnia, a substancje pielęgnacyjne znajdujące się w preparatach kosmetycznych wchłaniają się dużo szybciej.

Zabieg parafinowy na dłonie w domu

Taki zabieg możemy wykonać u kosmetyczki lub też w domowym zaciszu.

Potrzebne będą:
podgrzewacz do parafiny,
parafina,
rękawiczki frotte i foliowe,
peeling do dłoni,
mleczko lub krem do rąk.

Zacząć należy od umycia i dezynfekcji dłoni. Kolejnym krokiem jest peeling, który usunie martwy naskórek. Następnie wmasowujemy preparat pielęgnacyjny. Tak przygotowane dłonie zanurzamy w podgrzanej wcześniej parafinie.

Parafinę nalepiej roztopić w naczyniu, które znajduje się we wrzącej wodzie. Gdy parafina zmieni swoją konsystencje na płynną, należy ją wyjąć z wrzątku. Pamiętajmy, aby nie trzymać jej zbyt długo w gotującej się wodzie, bo poparzymy skórę rąk. Zabieg parafinowy wymaga ostrożności. Gdy osiągniemy już płynną substancję, przelewamy parafinę do innego naczynia i czekamy do lekkiego stężenia wierzchniej warstwy.
Należy sprawdzić czy temperatura jest odpowiednia, a następnie zanurzyć dłonie aż po nadgarstki, jednocześnie pamiętając o rozchyleniu palców. Zanurzanie powtarzamy od 3 do 5 razy. Po wyjęciu dłoni z parafiny należy założyć rękawiczki (najpierw foliowe, potem frotte – to skutecznie utrzyma temperaturę). Tak przygotowane dłonie należy pozostawić na 15-20 min, a następnie zdjąć rękawiczki wraz z zastygłą parafiną.

Zabieg parafonowy na dłonie – przeciwwskazania

Niestety nie każdy może stosować taki zabieg. Osoby cierpiące na egzemę i grzybicę, a także na choroby skóry i paznokci, nie powinny stosować parafiny. Zabiegu parafinowego nie należy wykonywać u osób chorych na osteoporozę. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: uczulenie na parafinę.

Jedwabista skóra

Parafinowy zabieg sprawia, że skóra na dłoniach staje się bardziej miękka, jędrna i nawilżona. Parafina poprawia kondycje dłoni, a kąpiel taka usprawnia krążenie i łagodzi bóle stawów. Co więcej, skutecznie wzmacnia paznokcie z tendencją do rozdwajania się.
Dodatkowe użycie środków zawierających kolagen bezpośrednio po zabiegu jeszcze bardziej nawilży dłonie.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.