Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – co to i jakie daje efekty?

przedłużanie rzęs metodą 1-1

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 to z pozoru prosty zabieg kosmetyczny, który w rzeczywistości oferuje spektakularne efekty. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak ogromną popularnością w salonach urody. Przyjrzyjmy się mu dokładniej – omówmy na czym polega, jakie efekty zapewnia i co jaki czas należy je odświeżać, aby przez cały czas cieszyć się świetnie wyglądającymi rzęsami.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – co to takiego?

Dużą podpowiedzią już jest sama nazwa zabiegu. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 to nic innego jak przyklejanie sztucznej (z jedwabiu lub włókna syntetycznego) lub czasami naturalnej (z włosia norki) rzęsy do każdej rzęsy naturalnej przy wykorzystaniu specjalnego kleju do rzęs i cienkiej pęsety.

Sam zabieg trawa około dwóch godzin. Jego czas zależy przede wszystkim od umiejętności kosmetyczki i gęstości rzęs klientki. Jeśli chce się uzyskać bardziej wyrazisty efekt, warto przed zabiegiem (dzień lub dwa przed) zdecydować się na hennę rzęsy. Oczywiście po koloryzacji rzęsy powinny mieć kolor jak najbardziej zbliżony do pojedynczych rzęs, które będą przyklejane podczas zabiegu.

Jakie efekty daje przedłużanie rzęs metodą 1:1?

Świetne efekty zauważa się od razu po spojrzeniu w lustro. Rzęsy wyglądają na grubsze i bardziej zwracają na siebie uwagę. Oko zaczyna wyglądać na większe, a spojrzenie staje się głębsze i bardziej charakterystyczne.

Co ważne, w przeciwieństwie do wielu innych metod, przedłużanie rzęs metodą 1:1 daje całkowicie naturalny efekt. Do rzęs naturalnych przykleja się rzęsy o różnej długości, specjalnie dobrane do efektu, na jakim zależy klientce, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o efekt sztuczności i nienaturalności.

Ogromną zaletą przedłużania rzęs metodą 1:1 jest to, że od razu można zrezygnować z codziennego stosowania maskary. Oczywiście, można jej używać (poleca się specjalne tusze do rzęs na bazie wody) , ale wiele pań nie czuje ku temu potrzeby – po co, gdy rzęsy i tak prezentują się wyraziście i świetnie podkreślają spojrzenie?

Efekt, jaki daje przedłużanie rzęs metodą 1:1 utrzymuje się średnio 3-4 tygodnie. Oczywiście zależy to od wielu czynników, takich jak pielęgnacja rzęs, styl życia czy staranność podczas wykonywania zabiegu. Ostatnie doklejone rzęsy prawdopodobnie będziesz mogła zobaczyć przy swoich powiekach nawet po około 3 miesiącach – tyle trwa średnio cykl życia jednej rzęsy.

Jak dbać o rzęsy przedłużone metodą 1:1?

Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, koniecznie zastosuj się do poniższych wskazówek:
– do demakijażu używaj płynu micelarnego
– kilka razy dziennie przeczesuj rzęsy szczoteczką (możliwe, że dostaniesz ją od kosmetyczki. Jeśli nie, możesz to robić dowolną, wcześniej starannie wyczyszczoną, szczoteczką od tuszu do rzęs).
– Podczas pierwszych dni po wykonaniu zabiegu zrezygnuj z basenu i sauny. Pamiętaj też, aby nie moczyć ich (nawet podczas zwykłej kąpieli) pierwszego dnia.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.