Zmysłowe usta – kilka kroków do perfekcji

zmysąoweusta

Moda na pełne, zmysłowe usta nie przemija. Zanim jednak spróbujesz nieco poprawić naturę makijażem, zadbaj o ich właściwą pielęgnację. Gładkie, pozbawione nieestetycznych suchych skórek wargi są nie tylko ładne i miłe w dotyku, ale też o wiele lepiej utrzymują na sobie kosmetyki kolorowe. Regularnie wykonuj peeling ust (np. mieszanką na bazie miodu i cukru), nawilżaj balsamami, pij dużo wody. Jeżeli masz w tej okolicy włoski – usuń je, nawet jeśli są koloru blond – mogą wchodzić na obszar warg przez co nie będziesz mogła ich poprawnie pomalować.

Na początku dobierzemy odpowiedni kolor. Nie każda z nas dobrze czuje się w mocnym makijażu. Zwolenniczki mało krzykliwych make-upów powinny się zainteresować odcieniami cielistymi (nude), lekko różowymi lub brzoskwiniowymi. Trzeba pamiętać, aby kosmetyk nie był zbyt jasny, bo będziemy wtedy wyglądać na przemarznięte i chore. Klasyka, czyli intensywnie czerwone usta wiodące na pokuszenie, pasują każdej z nas pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy temperaturę koloru pomadki: panie o chłodnym typie urody powinny zainwestować w odcienie chłodne (np. karmazynowa czerwień) i analogicznie, panie o ciepłym typie urody, w odcienie ciepłe (np. koral). Należy mieć jednak na uwadze, że szminki z domieszką pomarańczowego pigmentu mogą sprawić, iż zęby będą wydawać się bardziej żółte, dlatego trzeba o te ostatnie zadbać, używając choćby past wybielających. Odważne Panie mogą się pokusić o pomadki w kolorze zmysłowego fioletu, burgundu lub fuksji.

Pamiętaj, że jeżeli stawiasz na bardzo wyraziste usta, oczy nie powinny próbować ich “przekrzyczeć”. Z rozwagą dobierz także róż do policzków – powinien współgrać z kolorem szminki. Kolor na długie godziny, nawet jeżeli rozmawiasz, jesz, pijesz i całujesz się, najlepiej zapewnią szminki o wykończeniu matowym.

1. Zmysłowe usta – konturówka

Kosmetykiem ułatwiającym makijaż ust i przedłużającym jego trwałość jest oczywiście konturówka. Moda na ciemniejszą o ton od pomadki konturówkę już dawno minęła, nie popełniaj tego błędu kolor powinien być idealnie dobrany. Oprócz dokładnego obrysowania warg, wypełnij nią również ich środek dzięki temu szminka utrzyma się dłużej. Jeżeli chcesz, możesz za jej pomocą odrobinkę powiększyć sobie usta.
Zmysłowe usta 1
autor: Paulina Drożdż

2. Zmysłowe usta -pomadka

Później nałóż pomadkę, najlepiej precyzyjnym, przeznaczonym do tego celu pędzelkiem.
Zmysłowe usta 2
autor: Paulina Drożdż

3. Zmysłowe usta – błyszczyk

Dla dopełnienia efektu pełnych, seksownych ust, warto na ich środek nałożyć odrobinkę odbijającego światło błyszczyku, a na łuk kupidyna niewielką ilość rozświetlacza.
Zmysłowe usta 3
autor: Paulina Drożdż

4. I gotowe
Zmysłowe usta 4

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.