Mężczyzna u kosmetyczki – czy to wstyd?

mezczyzna

Mężczyzna u kosmetyczki nadal jest tematem tabu. Panowie lubią o sobie myśleć, że są “prawdziwi”, a wizerunek twardziela z zarostem, rodem z Hollywoodzkiego filmu akcji, to dla wielu z nich niedościgniony wzór. Dlatego też unikają jak ognia wszystkiego, co mogłoby spowodować posądzenie ich o zniewieściałość. Jeszcze kilkanaście lat temu mężczyzna w gabinecie kosmetycznym budził zdziwienie i politowanie, dlatego nie był to częsty widok.

Na szczęście coraz więcej mężczyzn zdaje sobie sprawę, że kostka mydła to nie recepta na wszystkie wyzwania związane z pielęgnacją, a ich skóra, paznokcie i włosy wymagają większej dbałości. Wizyta u kosmetyczki przestała być wstydem i nawet ci, którzy z początku bardzo sceptycznie podchodzili do tematu urody, przekonują się, że warto. Do salonu trafiają najczęściej namówieni przez swoje partnerki. Obecnie większość kosmetyczek ma w swojej ofercie zabiegi przeznaczone specjalnie dla panów. Na popularność tego typu usług wśród mężczyzn, wpływa też miejsce zamieszkania i wykształcenie. Najbardziej zagorzałymi fanami pielęgnacji urody są panowie z większych miast i z wyższym wykształceniem.

Mężczyzna u kosmetyczki – zabiegi na twarz

Najczęstszym zabiegiem wybieranym przez mężczyzn, jest oczyszczanie skóry – peeling kwasami, ziarnisty lub kawitacyjny. Dzieje się tak dlatego, że ich skóra jest grubsza niż u kobiet i choć później pojawiają się na niej zmarszczki, ma większą skłonność do trądziku, zaskórników i łojotoku. Cerę poddaje się również dezynfekcji. Panowie dojrzali i ci, którzy wiele czasu spędzają przed komputerem, interesują się zabiegami nawilżającymi, które równocześnie odświeżają ich poszarzałą i zmęczoną skórę wokół oczu. Nie gardzą też maseczkami relaksacyjnymi. Popularnością cieszą się ujędrniające i odżywcze masaże twarzy. Wielu mężczyzn chętnie korzysta z porad kosmetyczek odnośnie prawidłowej pielęgnacji w domu, odkrywają dzięki temu, że krem i balsam to nie kosmetyki zarezerwowane jedynie dla kobiet, lecz niezbędne, by ich skóra była zdrowa i nawilżona.

A może zabiegi na ciało i paznokcie?

Wizyta w salonie urody to okazja, aby zadbać również o ciało i paznokcie. W ofercie znajduje się zazwyczaj wiele różnych rodzajów masaży. Codzienny stres, wielogodzinne siedzenie przed komputerem lub za kierownicą nie sprzyjają odprężeniu mięśni, dlatego warto skorzystać choćby z profesjonalnego masażu karku. Mężczyźni często decydują się także na pedicure i manicure – wszak piękne dłonie są najlepszą wizytówką w wielu zawodach. Na popularności zyskuje ostatnio depilacja różnych partii ciała, a także zabiegi oczyszczające z toksyn lub odchudzające.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.