Jakie kolory cieni do powiek pasują do Twojej tęczówki?

cienie_do_koloru_teczowki

Jakie kolory cieni do powiek wybrać?- to pytanie zadaje sobie wiele z nas stojąc przed sklepowymi półkami, uginającymi się od rozmaitych kosmetyków. Aby nie popełnić błędu w wyborze, trzeba mieć świadomość, że makijaż będzie wyglądał dobrze tylko wtedy, gdy dopasuje się go również do typu urody, aktualnego koloru włosów, ubioru. Nie da się jednak zaprzeczyć, że niektóre barwy uwydatnią dany kolor oczu, inne będą stanowiły neutralne tło lub pozwolą na uzyskanie mocnego, dramatycznego efektu.

Bezpieczne kolory cieni do powiek

Bezpiecznymi, neutralnymi kolorami dla wszystkich rodzajów tęczówek, są brązy i beże, dlatego też ich popularność jest tak duża. Należy jednak przy tym uważać na temperaturę barwy – przykładowo paniom w chłodnym typie urody Cool Winter żaden ciepły cień pasować nie będzie. Bez większych obaw możemy sięgać po przygaszone, “brudne”, jasne róże. Podobnie jak brązy, świetnie sprawdzą się w dziennym makijażu.

Skoro ustaliłyśmy, że “brąz pasuje do wszystkiego”, nie trudno zgadnąć, że każdy inny kolor będzie pasować do brązowych oczu. Niemniej jednak, żadna tęczówka nie wygląda tak efektownie w zestawieniu z granatem. Lepiej jednak używać go jako akcentu, bo położenie na całą powiekę w wielu przypadkach może wyglądać tandetnie. Posiadaczki brązowych oczu będą też świetnie wyglądać z dodatkiem głębokiej zieleni, turkusu, fioletu, srebra i złota.

makijaż do tęczówki 1
autor: Paulina Drożdż

Panie z tęczówkami zielonymi podkreślą ich barwę makijażem w odcieniach fioletu (którym podobnie jak granatowym, należy posługiwać się ostrożnie, aby nie uzyskać efektu zmęczonych, zasinionych oczu), oraz różu. Warto również zaopatrzyć się w kosmetyki złote, brzoskwiniowe, rudawe. Bardzo mocny, dramatyczny efekt zapewni zestawienie z czernią – ciemne Smoky to idealna propozycja na wieczorną imprezę.

makijaż do tęczówki 2
autor: Paulina Drożdż

Oczy niebieskie bardzo ładnie podkreślają różne odcienie brązów, złota i miedzi. Najsilniejszy kontrast uzyskamy poprzez zestawienie ich z kolorem pomarańczowym, warto się o taki akcent pokusić latem, wygląda bardzo efektownie. Harmonijnie będą się komponować kosmetyki wrzosowe i lekko szare. Należy wystrzegać się koloru niebieskiego, gdyż łatwo jest o błąd w doborze jego nasycenia i oko utraci wyrazistość, “życie”, a całość może trącić poprzednią epoką.

makijaż do tęczówki 3
autor: Paulina Drożdż

Panie, które mają oczy piwne, powinny im się dobrze przyjrzeć w dziennym świetle. Może się okazać, że tęczówki mają zielone refleksy, a nawet cały środek tylko otoczony brązem. Gdy już ustalimy, który z kolorów przeważa, łatwiej będzie dobrać odpowiedni makijaż.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik ułatwi podjęcie właściwej decyzji na zakupach. Warto mieć w swojej kosmetyczce paletę brązów i beży o różnym nasyceniu, czarny cień do przyciemniania zewnętrznych kącików i rysowania kreski, a także kontrastowy, odpowiedni dla każdej tęczówki kolor, który sprawi, że naszego wyjątkowego spojrzenia nie będzie dało się zapomnieć.

 

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.