Przedłużanie rzęs – najbardziej popularne metody

Przedłużanie-rzęs

Przedłużanie rzęs to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez panie, które odwiedzają salon kosmetyczny. Pozwalają na uzyskanie bardziej wyrazistego spojrzenia na długo i w mgnieniu oka. Jaka metoda przedłużania rzęs jest najlepsza dla Ciebie? Poznaj te najbardziej popularne i zdecyduj sama.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Najprościej mówiąc, metoda ta polega na doklejaniu jednej rzęsy sztucznej do każdej rzęsy naturalnej. Dzięki temu można otrzymać efekt, który zarówno wyrazisty, jak i naturalny. W przypadku tej metody doklejane rzęsy nie mają bezpośredniego kontaktu z powieką, gdyż są doczepiane do samych rzęs. Niestety, przez to delikatnie je obciążają i niszczą. Dzięki temu możesz mieć prawie całkowitą pewność, że nie będziesz musiała zmagać się z reakcją alergiczną, jaka mogłaby pojawić się po kontakcie skóry i oka z klejem.

Przedłużanie rzęs metodą Blink & Go

Jeżeli zależy Ci na bardziej wyrazistym efekcie, jak w przypadku metody 1:1, możesz zdecydować się na przedłużanie rzęs za pomocą metody Blink & Go. Pozwala ona na uzyskanie rzęs o różnej długości oraz grubości, tworzących razem często bardzo niesymetryczny kształt. Dzięki temu spojrzenie od razu nabiera dramatycznego i wyrazistego charakteru. Podczas przedłużania rzęs metodą Blink & Go stosuje się pojedynce rzęsy wykonane z poliestru i jedwabiu, które dokleja się do wybranych rzęs naturalnych.

Przedłużanie rzęs metodą „kocie oko”

Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o uzyskanie subtelnego i jednocześnie wyraźnego spojrzenia. Metoda polega na przedłużaniu tylko tych rzęs, które znajdują się przy zewnętrznym kąciku oka. Wykorzystuje się do tego rzęsy o różnej długości, a czasami także grubości, starając się w ten sposób uzyskać możliwie jak najbardziej naturalny efekt, którego intensywność zależy przede wszystkim od ilości przedłużonych rzęs.

Przedłużanie rzęs za pomogą kępek

To również bardzo popularna i dość prosta metoda na wydłużenie (i jednocześnie zagęszczenie) rzęs, na którą możesz zdecydować się, odwiedzając salon kosmetyczny. W przeciwieństwie do metody „kocie oko”, polega ona na przyklejaniu całych kępek rzęs o różnej długości, ale dłuższych niż rzęsy naturalne. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ich ilością. Dużo doczepionych kępek może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego – zamiast subtelnego i uwodzicielskiego spojrzenia, uzyskasz przerysowany, wręcz dramatyczny, efekt.

Bez względu na to, czy zależy Ci na delikatnie, czy wyraziście podkreślonym spojrzeniu. Odpowiednio dobrane przedłużanie rzęs na pewno pozwoli Ci uzyskać upragniony efekt. Jest to bardzo popularny zabieg kosmetyczny, który znajdziesz w praktycznie każdym salonie kosmetycznym. Po prostu udaj się do swojej ulubionej kosmetyczki i powiedz jej, jak chciałabyś, aby wyglądały Twoje rzęsy – razem na pewno znajdziecie idealne rozwiązanie.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.