Bicze szkockie w spa – dla zdrowia, pielęgnacji i relaksacji

ColdShower_banner

Ośrodki spa w swojej ofercie bardzo często uwzględniają bicze szkockie. Jest to zabieg leczniczo-kosmetyczny, który polega na wykorzystywaniu natrysków wody o różnym ciśnieniu oraz temperaturze na różne partie ciała. Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Kiedy warto z niego skorzystać i jakie efekty zapewnia? Czytaj dalej, aby poznać jego możliwości.

Na czym polegają bicze szkockie?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, bicze szkockie to jeden z zabiegów hydroterapeutycznych, które skupiają się na pielęgnacji i uzdrawianiu ciała za pomocą natrysków wodnych o określonym ciśnieniu (tak, aby bez trudności oddziaływać nie tylko na powierzchnię skóry, lecz również tkankę głęboką) oraz zmiennej temperaturze (od 40 do 20 stopni Celsjusza). Ciśnienie oraz temperatura wody zależą przede wszystkim od efektu, jaki chce się uzyskać oraz przyczyny, ze względu na którą dana osoba decyduje się właśnie na ten zabieg w spa.

Bicze szkockie w spa dla zdrowia

Jednym z powodów, ze względu na które warto zdecydować się na bicze wodne, jest ich znakomite działanie na wiele problemów zdrowotnych. Woda o różnym ciśnieniu i temperaturze, która oddziałuje na ciało, nie tylko dotlenia tkanki i pobudza krążenie, lecz także zmniejsza napięcie mięśni i bóle stawów i reguluje działanie układu nerwowego. Ten zabieg w spa poleca się także osobom, którym zależy na pobudzeniu przemiany materii.

Bicze szkockie w spa dla pielęgnacji

Bicze szkockie doceniane są także ze względu na swoje znakomite właściwości pielęgnujące ciało. Bardzo dobrze radzą sobie nawet z bardzo widocznym cellulitem, pozwalając szybciej pozbyć się pomarańczowej skórki, jednocześnie znakomicie ujędrniając i uelastyczniając skórę wybranych partii ciała. Dzięki temu zabiegowi w spa skóra staje się nie tylko bardziej napięta, lecz także wygląda na zdecydowanie młodszą i odżywioną..

Bicze szkockie w spa dla relaksacji

Zabieg biczami szkockimi poleca się także osobom, którym zależy na relaksacji, odcięciu się od codziennych problemów, odprężeniu i odpoczynku. Natryski wodne rozluźniają mięśnie, dzięki czemu pozwalają szybciej pozbyć się stresu. Po tym zabiegu w spa ciało jest zdecydowanie bardziej odprężone i zrelaksowane, a osoba, która poddała się mu, wraca do domu w zdecydowanie lepszym humorze.

Przeciwskazania do zabiegu biczami wodnymi

Niestety, zabieg biczami wodnymi w spa nie jest dla każdego. Powinny zrezygnować z niego osoby, które cierpią na za problemu układu krążenia, w tym przede wszystkim za wysokie ciśnienie tętnicze, choroby serca i żylaki nóg. Zabiegu nie poleca się także osobom starszym oraz dzieciom.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.