Strobing – zdrowsza i rozświetlona cera

po

Strobing – zdrowsza i rozświetlona cera. Temat Strobingu powraca jak bumerang, nie mogło go zabraknąć także teraz w sezonie jesienno- zimowym kiedy jak nigdy potrzebujemy rozświetlenia. Dobrze nałożony kosmetyk sprawi, że skóra nabierze blasku, będzie wyglądała zdrowiej, promiennie, nabierze kształtu i charakteru nawet bez mocnego konturowania. Teraz, jesienią kiedy dni są szare i bure rozświetlacz to nasz wielki sprzymierzeniec!

Strobing – Co zrobić aby cera nabrała zdrowego blasku? Jakich kosmetyków użyć i jak je nakładać?

1. Na całą twarz nakładam bazę, ale nie byle jaką tylko rozświetlającą. Lubię kiedy wykonuje mocno rozświetlający makijaż, taki jak dzisiaj, gdy baza której używam ma rozświetlające drobinki, które jeszcze bardziej podbiją ostateczny efekt.

1-3

2. Kolejny krok to wyrównanie kolorytu cery czyli nałożenie podkładu. Podkład, którego używamy w makijażu rozświetlającym może być podkładem rozświetlającym, możemy też użyć ulubionego podkładu (nawet dającego matowe wykończenie) dodając do niego odrobiny rozświetlacza w płynie. Taką mieszankę nakładam na twarz wklepując pędzlem lub gąbeczką.

2

3.Korektor, który nałożymy pod oczy także powinien być rozświetlający. Nie będziemy używać bronzera, jeżeli więc chcemy aby twarz była wymodelowana, dobrze postawić na korektor o ton jaśniejszy od podkładu, jeżeli nałożymy go pod oczy, na brodę, środek nosa i czoła otrzymamy jaśniejszy trójkąt, który będzie przyciągał uwagę do środka twarzy. Twarz nabierze dzięki temu trójwymiarowości, środek twarzy przez rozjaśnienie będzie wydawał się bardziej wypukły. Korektor oczywiście wklepujemy aby nie rozetrzeć wcześniej nałożonych warstw.

3

4. Czas na utrwalenie „mokrej” warstwy makijażu. Wybieram przy Strobingu lekki puder w mikrodrobinkami odbijającymi światło.

4

5. W tym momencie dobrze jest podkreślić brwi, będą one nadawały charakteru twarzy.

5

6. Teraz używam najważniejszego w tym makijażu kosmetyku- rozświetlacza! To ważne gdzie nakładać go, aby uzyskać najlepsze efekty: szczyty kości policzkowych, grzbiet nosa, odrobinę na brodę i na łuk kupidyna, lubię także nakładać odrobinę rozświetlacza nad brwiami.

6

7. I gotowe! Na koniec możecie dodać makijaż oczu i ust.

po

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.