Cytryna jako naturalny sposób na wybielanie zębów

evoke-brace-new

Cytryna na wybielanie zębów? Nieodpowiednia higiena jamy ustnej, przyjmowanie leków, złe nawyki żywieniowe i palenie papierosów – wszystko to może przyczyniać się do zmiany kolorytu szkliwa zębów. Na szczęście, jest kilka domowych sposobów, które można stosować jako środek na szybkie i skuteczne wybielanie zębów. Jednym z nich jest sok z cytryny. Dzisiaj chcemy przedstawić Ci jego znakomite właściwości i zastosowanie.

Cytryna na wybielanie zębów? Dlaczego akurat sok z cytryny?

Cytryna to doskonałe i szeroko dostępne źródło witaminy D, która wykazuje się właściwościami wybielającymi zęby i pozwalający szybciej pozbyć się żółtych przebarwień. Zawarty w niej kwas cytrynowy stymuluje produkcję śliny, a ona z kolei oczyszcza zęby, język, dziąsła i podniebienie. Jej naturalny zapach pozwala cieszyć się świeżym oddechem, a właściwości antybakteryjne zapobiegają powstawaniu i rozwijaniu się wielu chorób jamy ustnej.

Poniżej przedstawiamy Ci kilka sposobów wykorzystania cytryny jako środka do wybielania zębów. Wśród nich na pewno znajdziesz ten, który przypadnie Ci do gustu.

lemon

Cytryna na wybielanie zębów? Wybielanie zębów skórką cytrynową

Obierz cytrynę. Zacznij nacierać zęby wnętrzem skórki cytrynowej. Kontynuuj to przez około 2 minuty, a następnie dokładnie wypłucz buzię ciepłą wodą. Powtarzaj ten zabieg regularnie, najlepiej trzy razy w tygodniu, aby szybko i na długo cieszyć się znakomitymi efektami. Pierwsze pozytywne zmiany prawdopodobnie zauważysz już po około 2 tygodniach.

Cytryna na wybielanie zębów? Wybielanie zębów sokiem z cytryny

Wymieszaj jedną łyżeczkę wody z jedną łyżeczką świeżo wyciśniętego soku z cytryny. W tak przygotowanej mieszance zanurz szczoteczkę do mycia zębów i delikatnie szczotkuj nią zęby przez około 1-2 minuty. Następnie dokładnie wypłucz buzię ciepłą wodą. Powtarzaj ten zabieg dwa razy w tygodniu.

Możesz też 2-3 łyżeczek soku z cytryny dodać łyżeczkę soli i całość nałożyć na szczoteczkę, aby dokładnie wyszorować nim zęby. Alternatywnie, zamiast soli możesz zastosować sodę do pieczenia, której właściwości wspierają obecność wapnia w szkliwie, wzmacniając i wybielając w ten sposób żeby. Ten zabieg również wykonywać przez około 1-2 minuty i regularnie powtarzać 2 razy w tygodniu, aby uzyskać optymalne efekty.

Cytryna na wybielanie zębów? Czy wybielanie zębów cytryną może być szkodliwe?

Tak. Dlatego też podkreślamy, aby nie stosować tego sposobu zbyt często niż zaleca się. Długotrwały kontakt z cytryną (bez względu na to, czy chodzi o jej sok, czy samą skórkę) może znacząco uszkodzić szkliwo, przyczynić się do rozwoju próchnicy oraz przynieść inny efekt od zamierzonego – zamiast wyglądać zdrowo i atrakcyjnie, Twoje żeby uzyskają niezbyt przyjemny dla oka ciemniejszy koloryt.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.