Czy dobry salon fryzjerski musi się reklamować?

Czy dobry salon fryzjerski musi się reklamować?

Poszukiwany dobry salon fryzjerski? Przynajmniej raz spotkałaś się z sytuacją, gdy na wizytę u fryzjera musiałaś czekać kilka dni lub nawet tygodni. Dobry salon fryzjerski zawsze będzie cieszył się sporym zainteresowaniem. Mogłoby wydawać się, że nie potrzebuje on reklamy, ale czy na pewno?

Dobry salon fryzjerski – obecność w Social Media – coś więcej niż reklama

Obecnie coraz więcej salonów fryzjerskich promuje się poprzez obecność na portalach społecznościowych. Po prostu tworzy na Facebooku, Instagramie, Twitterze i innych portalach swoje profile, publikuje na nich treści, wchodzi w kontakt z odbiorcami i dzieli się swoimi doświadczeniami. Na tego typu działania nie trzeba wydawać nawet sporych sum pieniędzy, a efekt może być fenomenalny. Zakład fryzjerski może przedstawić się z profesjonalnej strony, poinformować odbiorców o aktualnych promocjach i wykonywanych usługach. Pokazać jakie cuda jest w stanie wyczarować z włosów zatrudniany przez niego fryzjer.

Istniejący w Social Media salon fryzjerski nie tyle reklamuje się, co buduje i umacnia swoją markę, pokazując się z najlepszej strony, rozbudowując swoją grupę odbiorców i informując potencjalnych klientów o tym, co dzięki niemu mogą zyskać.

Czy dobry salon fryzjerski musi się reklamować?

Dobry salon fryzjerski – reklama o zakresie lokalnym – czy salon fryzjerski wciąż powinien w nią inwestować?

W dobie rozwoju Internetu salony fryzjerskie coraz częściej rezygnują z reklam lokalnych. Na przykład za pomocą banerów, plakatów, czy ulotek, na rzecz promocji w Internecie. Warto jednak pamiętać, że wciąż dość spore grono osób nie wierzy w informacje znalezione online lub nie czuje się komfortowo, korzystając z nich w realnym życiu. Takie osoby zdecydowanie chętniej odwiedzają wybrany przez siebie salon fryzjerski. Na żywo porozmawiać z fryzjerem i upewnić się, że obie strony doskonale się rozumieją. Bez względu na to, w jakim mieście interesuje ich fryzjer, Warszawa, Kraków, czy jakiekolwiek inne miasto. Są w stanie przedstawić im wiele ciekawych propozycji – niestety, trzeba uwzględnić jeszcze stratę większej ilości czasu niż w przypadku poszukiwania fryzjera online.

Dobry salon fryzjerski – rekomendacje znajomych – najbardziej skuteczne?

Informacje „z pierwszej ręki” są najbardziej wartościowe i nie podlega to żadnej wątpliwości. Jeśli Twoja przyjaciółka, siostra, czy mama, są zadowolone ze swojej fryzury, pewnie polecą Ci swojego fryzjera. Będziesz wiedzieć, czego spodziewać się po efektach jego pracy. Polecany fryzjer bardzo dobrze sprawdza się, jeśli zależy Ci na uzyskaniu takiej samej lub bardzo podobnej fryzury. Znacząco zmniejsza ryzyko niezadowolenia. Jeśli jednak nie masz nikogo, kto mógłby polecić Ci konkretny salon fryzjerski w Twojej okolicy, koniecznie zapoznaj się z naszym katalogiem salonów i fryzjerów na mojsalon.eu. Znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.