Aloes – naturalny sprzymierzeniec podczas opalania

IQF-Aloe-Vera-01

Nadzwyczajne właściwości zdrowotne aloesu znane są już od stuleci. Bardzo często roślinę tę wykorzystuje się jako zbawienny środek umożliwiający kompletny detoks organizmu i pomoc w odchudzaniu. Warto także wykorzystywać go latem – bardzo dobrze sprawdza się jako sprzymierzeniec podczas zdrowego opalania. Skóra Twojego ciała na pewno będzie Ci za to wdzięczna!

Aloes na poparzenia słoneczne

Jeśli przesadziłaś z opalaniem, aloes (podobnie jak zsiadłe mleko lub kefir) może okazać się najlepszym naturalnym lekarstwem na oparzenia. Okazuje się niezastąpiony w walce z powstałymi na skutek zbyt intensywnego opalania ran, przyspiesza ich golenie i sprawia, że nie pozostają po nich blizny. Miej go zawsze pod ręką!

Sposób na piękną i młodą skórę

Aloes to znakomite źródło lupeolu, czyli przeciwutleniacza o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych. Jeśli tylko będziesz nakładać go regularnie na skórę (skupiając się przede wszystkim na twarzy, szyi i dekolcie, czyli najbardziej wrażliwych miejscach), bardzo szybko zauważysz, jak wiele możesz mu zawdzięczać. Dzięki niemu skóra, która jest nawet bardzo narażona na zbyt intensywne oddziaływanie promieni słonecznych na długo pozostanie jędrną, pozbawioną zmarszczek i odpowiednio nawilżoną, zapewniając Ci zdrowy i atrakcyjny wygląd.

aloe_legs-750x420

Nawilżenie skóry latem to podstawa

Szczególnie latem Twoja skóra wymaga intensywnego nawilżenia. Padające na nią silne promienie słoneczne mogą sprawić, że szybko zacznie przesuszać się i, co za tym idzie, również starzeć. Na szczęście, jest aloes, który doskonale ją nawilży. Dodawaj jego sok do ulubionych balsamów lub kremów nawilżających, a następnie wsmarowuj całość w skórę. Regularna pielęgnacja uzupełniona o wykorzystywanie aloesu na pewno przyniesie Ci rezultaty, z których będziesz zadowolona.

Nie tylko zbawienne działanie na skórę…

Aloes to roślina, która z pewnością znajdzie szereg zastosowań w Twoim domu – nie tylko tych powiązanych z pielęgnacją skóry. Możesz wykorzystać go także w ramach walki ze stresem. Jego sok znakomicie działa na układ nerwowy. Koi nerwy, uspokaja i relaksuje. Dodawaj go codziennie do wody z cytryną i miętą – szybko przekonasz się, jak wiele możesz mu zawdzięczać.

Mojsalon.eu wszystkie prawa zastrzeżone dla wydawcy 2014-2018. Regulamin serwisu.