Kosmetyki

Jak wybrać odświeżacz powietrza do samochodu?

Każdy kierowca doskonale wie, że wnętrze jego samochodu może z czasem zacząć nieprzyjemnie pachnieć. Mowa tu jest w końcu o dość niewielkiej przestrzeni, w której znaleźć może się nawet kilkoro ludzi. Warto więc w takiej sytuacji zainwestować w odpowiedni odświeżacz powietrza. Jaki model będzie najlepszy?

Jaki odświeżacz jest niepolecany?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak wybrać odświeżacz powietrza do samochodu i który będzie najlepszy, w pierwszej kolejności dowiedzieć się należy, którego trzeba za wszelką cenę unikać. Jakie są więc rodzaje lub zapachy, które nie są polecane do auta?

Z całą pewnością nie poleca się zapachów orientalnych. Na początku wydają się bardzo atrakcyjne i miło pachną, lecz w małej przestrzeni auta stają się bardzo ciężkie i zbyt intensywne. Po kilku chwilach zaczną nawet denerwować i mocno utrudniać prowadzenie. W skrajnych przypadkach mogą być nawet przyczyną zawrotów głowy, co rzecz jasna w aucie jest niedopuszczalne.

Innym równie często niepolecanym odświeżaczem powietrza jest ten o zapachu lawendowym. Taka wersja jest zbyt uspokajająca i relaksująca. Powodować to może senność u kierowcy.

Polecane zapachy odświeżaczy powietrza do auta

Skoro już wiadomo, jakie zapachy w aucie nie są zalecane i których należy unikać, warto się teraz dowiedzieć, które z kolei są zalecane i warto na nie postawić. Co więc będzie mile widziane w samochodzie?

Jak się okazuje, jedną z lepszych propozycji będzie z całą pewnością połączenie limonki, bazylii i kardamonu. Jest to zapach, który po pierwsze ukoi nerwy i pozwoli się uspokoić, lecz jednocześnie bardzo pozytywnie wpływać będzie na koncentrację.

Inną ciekawą propozycją jest połączenie zielonej herbaty oraz drzewa sandałowego. Jest to idealny zapach dla tych kierowców, którzy lubią kwiatowy aromat w aucie. W odróżnieniu od innych tego rodzaju propozycji zapach ten nie mdli i nie zaburza koncentracji.

Jaka forma odświeżacza do auta jest najlepsza?

Skoro już wiadomo, jaki konkretnie zapach do samochodu jest wart polecenia a którego lepiej unikać, warto się teraz dowiedzieć, jaki konkretnie rodzaj odświeżacza powinno się wybrać. Które rozwiązanie będzie najlepsze?

Nie da się ukryć, że wielu kierowców z przyzwyczajenia wybiera tzw. choinki zapachowe. Ich ogromną zaletą jest niska cena, a także wysoka dostępność, ponieważ bez trudu można je dostać nie tylko w sklepach, lecz również na stacjach benzynowych. Wieszana jest ona na lusterku i zapewnia bardzo miły zapach. Oczywiście największą wadą jest to, że charakteryzuje się ona bardzo niską trwałością. Już po kilku dniach zapach staje się znacznie mniej intensywny, a po kilku tygodniach zupełnie zanika.

Jeśli chce się mieć naprawdę długo przyjemny zapach w aucie, poleca się wybranie odświeżacza montowanego na kratce wentylacji. W tym wypadku działa on zdecydowanie dłużej, lecz wiedzieć trzeba, że może być bardzo intensywny, a przez to nieco nieprzyjemny dla pasażerów. Dodatkowo zajmuje całą kratkę, co negatywnie wpływa na wentylację w tym miejscu.

Możesz również polubić…