Kosmetyki

Popularne rodzaje balsamów

Jaki jest zdecydowanie najpopularniejszy i charakteryzujący się najszerszym działaniem środek kosmetyczny? Wybór oczywiście jest trudny, ponieważ na rynku znaleźć można naprawdę wiele ciekawych produktów, lecz nie da nie zauważyć, jak niezwykle ciekawym kosmetykiem jest balsam do ciała. Czym jest taki produkt i jakie są jego rodzaje? Jak się powinno go wybierać, aby możliwie najlepiej pasował do danego zastosowania?

Nawilżające balsamy do ciała

Czym są balsamy do ciała?

Na samym początku należy się oczywiście dowiedzieć tego, czym jest taki kosmetyk jak balsam do ciała. Jak się okazuje, zaliczany jest on do najbardziej podstawowego i najchętniej wykorzystywanego środka, który przede wszystkim ma za zadanie przywrócenie skórze odpowiedniej dla niej bariery hydrolipidowej. Jest to specjalna warstwa, która chroni skórę przed zniszczeniem. Niestety jest ona niezwykle wrażliwa na mycie skóry i wystarczy zaledwie jedna kąpiel, aby doprowadzić ją do czasowego uszkodzenia.
Kolejnym bardzo ważnym zadaniem, które stawiane jest przed balsami do ciała, jest odpowiednie nawilżenie skóry. Co więcej, taki kosmetyk nie powinien w choćby nawet najmniejszym stopniu wpływać na pH skóry czy też naruszać jej równowagi.

Popularne rodzaje balsamów

Choć balsam do ciała ma dość precyzyjne określone zastosowania, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić w sklepie nieco bardziej wyspecjalizowaną jego postać, która swoim składem będzie dostosowana do konkretnego przeznaczenia. O czym więc konkretnie mowa?
W tym wypadku na pierwszym miejscu wymienić trzeba oczywiście balsam nawilżający, który przeznaczony jest do stosowania na mocno wysuszonej skórze. Charakteryzuje się on składem o wysokiej zawartości olejków z awokado, które mają działanie zatrzymujące w skórze wodę.
Kolejnym ciekawym rodzajem jest balsam regenerujący. Często stosowany jest np. po goleniu, ponieważ to właśnie wtedy skóra jest podrażniona i wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Charakteryzuje się niezwykłą delikatnością działania, a także ogromną ilością witaminy D oraz lipidów, czyli substancji silnie wpływających na procesy regeneracyjne w skórze. Najlepsze tego rodzaju środki mają w swoim składzie także w masło shea, które łagodzi podrażnienia, a dodatkowo jest w stanie zabezpieczyć twarz przed działaniem szkodliwego promieniowania UV.
Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o bardzo ciekawym balsamie, czyli antycellulitowym. Jak nazwa sama wskazuje, używany jest on do walki z tą nieestetyczną zmianą na skórze. Jak taki balsam działa? Ma silne właściwości, polegające na wchłanianiu tkanki tłuszczowej, która jest głównym winowajcą powstawania cellulitu.

Jak powinno się korzystać z balsamów do ciała?

Bez względu jednak na to, jaki konkretnie rodzaj balsamu się wybierze i jakie będzie jego przeznaczenie, to warto przed pierwszym użyciem dowiedzieć się, w jaki sposób powinno się z niego korzystać.
Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że specjaliści zalecają, aby balsamu używać minimum raz dziennie. Co więcej, w miarę możliwości balsam powinno się nakładać na skórę po kąpieli, czyli wtedy, gdy warstwa hydrolipidowa została naruszona. Co więcej, balsam powinno się wmasowywać kolistymi ruchami w skórę.

Możesz również polubić…