Włosy

Czym jest pasta do włosów?

Pasta do włosów jest kosmetykiem pomagającym w modelowaniu i stylizowaniu fryzury, który nadaje włosom nowego charakteru. Jest odpowiednia do każdego rodzaju włosów, jednak lepiej się sprawdza w przypadku krótszych fryzur, którym chcemy nadać charakternego wyglądu, stwarzając na głowie efekt potarganych włosów.

Świetnie sprawdza się także w przypadku włosów kręconych i pofalowanych. Zaletami pasty między innymi jest to, iż po nałożeniu kosmetyku na włosy, jest praktycznie niewidoczna, zapewnia również długotrwałe utrwalenie stylizacji fryzury, którą można stylizować według własnego uznania w ciągu dnia, co ważne – nie obciąża włosów i jest bardzo łatwo zmywalna. Nawet mężczyźni coraz częściej sięgają po ten kosmetyk, gdyż przy stosowaniu pasty do włosów na krótkie fryzury daje włosom większą elastyczność, dzięki czemu można dowolnie stylizować fryzury. Wyróżnia się kilka rodzajów past do włosów, w zależności od efektów jaki chcemy uzyskać, między innymi: matową pastę do włosów, pastę nadającą wysoki połysk włosom, istnieją również pasty wygładzające czy pasty nadające tekstury włosom, które ciężko jest ułożyć.


W jaki sposób używać pasty do włosów?

Nabierając palcami niewielką ilość kosmetyku na dłonie, pastę rozprowadzamy, co ważne – rozcierając kosmetyk w dłoniach, dzięki czemu pasta pod wpływem ciepła zmieni swoją strukturę i będzie łatwiejsza do aplikowania na włosy. Pastę do włosów nakładamy na suche włosy, powolnym głaszczącym ruchem na poszczególne kosmyki włosów, przez co unikniemy efektu przetłuszczonych, posklejanych włosów. Najlepiej nakładać kosmetyk na umyte i świeże włosy, starając się nie przesadzić z jego ilością, ponieważ zbyt duża ilość kosmetyku może doprowadzić do szybszego przetłuszczania i obciążenia włosów. Dostępne są również pasty do włosów modelujące, które można nakładać na mokre, wilgotne włosy.

Możesz również polubić…