Kosmetyki

Jakie kosmetyki dla cery trądzikowej?

Posiadanie cery ze skłonnością do trądziku nie jest już dziś niestety domeną tylko nastolatków. Trądzik coraz częściej jest też spotykany u dorosłych, co zmusza do dbania o cerę – nie można oczekiwać, że problem ten sam minie kiedy uspokoi się burza hormonów. Walka z tą chorobą skóry nie jest łatwa, ale na pewno warto ją podjąć, nie tylko dlatego, że trądzik zwyczajnie szpeci, a także jest uciążliwy – pryszcze nawet mogą boleć! Trzeba też pamiętać o tym, że trądzik może zostawiać blizny, które da się usunąć tylko w ramach inwazyjnego zabiegu.

Stop nadmiernemu wysuszaniu

Trądzikowi zawsze towarzyszy mocno przetłuszczająca się cera, wobec czego wydaje się, że trzeba ją wysuszyć. Nic bardziej mylnego! Cera przetłuszcza się nadmiernie często właśnie dlatego, że brakuje jej nawilżenia, dlatego warto sięgnąć na przykład po oferowane przez markę Apis kremy do twarzy o działaniu regulującym wydzielanie sebum, antybakteryjnym, ale też nawilżającym Najgorszym zaś, co można zrobić, jest silne wysuszanie skóry na przykład poprzez toniki na bazie alkoholu czy stosowanie silnie matujących preparatów, a już najgorsze skutki są wówczas, gdy stosuje się wiele takich preparatów jednocześnie.

Walka z trądzikiem

By walka z trądzikiem była skuteczna, trzeba działać na wielu polach: ograniczać wydzielanie sebum, działać antybakteryjnie, a także lekko złuszczać skórę. Ma to na celu usuwanie martwych komórek naskórka, które mogą czopować ujścia gruczołów łojowych, a także mas rogowych z zaskórników, dzięki czemu usuwa się je i zapobiega rozwijaniu w nich stanów zapalnych. Takie działanie mają między innymi oferowane przez markę Apis kosmetyki do cery trądzikowej – do mycia oraz pielęgnacji skóry, oparte między innymi na kwasach. Dzięki produktom Apis cera tradzikowa jest właściwie pielęgnowana i skutecznie chroniona przed pojawianiem się zmian trądzikowych.

You may also like...